משפחה מורכבת
 
משפחה מורכבת, שם מורכב, מאיים ?. עולם שלם המרכיב מספר נפשות, עם מטענים אישיים. לעומת זאת ניתן לראות בזה הזדמנות ליצירת משפחה דינמית, שופעת פעילות, אושר ומערכות יחסים מזינות ומצמיחות.
 
למען ההגינות אתחיל ואומר, כי אני עצמי מייצג משפחה מורכבת הבנויה לפי הספרים:  שלי, שלך ושלנו. יש לנו 4 ילדים: 2 בנים ו2 בנות. ההתחלה הייתה אכן מורכבת מאוד, אתה לאחר ניתוק נישואין, שבירת משפחה, פוגש בת זו שחוותה דבר דומה, ועכשיו רוצים לבנות משהו חדש, טוב ויציב יותר. וראה איזה פלא, החיים יחד במקום להקל על הלבד, נהיים מורכבים יותר. כל שיקול אישי, משפחתי, נהייה מורכב, מעיק, לפעמים, כל ספונטניות נראית לרגע בלתי אפשרית, ובכל זאת חולפות השנים, המשפחה לומדת את המנגינה, יש הרבה השקעה, ועם השנים בהחלט ניתן לראות משפחה מורכבת שמחה ומאוחדת.
 
על מנת להקים משפחה מורכבת, חשוב כי בני הזוג יקבלו החלטה ויבינו את משמעות בניית משפחה מורכבת. חשוב להבין כי יש כאן מכלול רגשות, תחושות, זיכרונות וחוויות מודעות ולא מודעות המשפיעות על כולם. לא תמיד סירוב או התנהגות שנראה אצל מי מבני המשפחה, היא התגובה האמיתית לאירוע. לפעמים זו תגובה על זיכרון, כבוד, מקרה אחר שעלה תוך כדי. בגלל מורכבות הנושא, חשוב כי בני הזוג כאמור יבינו ויקבלו החלטה, כי הם יחד במסע הזה. מסע מרתק, לא פשוט, אך מלמד, מחזק ופותח אופקים חדשים.
 
עצה שהיא תמיד נכונה, אבל במיוחד במשפחה מורכבת, על תנסו לשנות איש את רעהו, קבלו אחד את השני, הבינו מה עובר על בן/ בת זוגכם, רק כך תוכלו לשתף ולעבור משברים וחוסר הבנה.
 
זכרו, כפי שלכם יש רגשי אשם לפעמים לילדים מהזוגיות הקודמת, להורים, לאקס/ית, כך גם לבן או בת זוגכם. היום אני מתמודד עם בעיה, חשוב שגם אשתי תבין זאת, וארתום אותה לנושא. למה?, על מנת שתרגיש שייכת, חלק ממני ומההתלבטות שלי, שתרגיש רצויה, (לקח לי הרבה זמן ללמוד זאת) ולא, זה שלי על תתערבי. מחר סיטואציה כזו תגיע אליה, ואני ארצה לדעת מה קורה, להיות מעורב. ככל שנתמיד ונלמד, כי המשפחה הזו, הזוגיות הזו היא עכשיו העיקר, ונשדר זאת לכולם, כך בהמשך יהיה לכולם יכולת לקבל זאת.
 
מה עושים עם הילדים המשותפים, עולם מורכב בפני עצמו.
 
 יש – אין קנאה של הילדים מנישואין קודמים, יש העדפות? לא תמיד נצליח להגיע לצדק מושלם, חשוב להיות קשובים, פתוחים, להסביר, ולהיות עקביים.
 
חשוב לזכור כי בד"כ לכל ילד שלי או שלה, יש הורה מחוץ למעגל שלנו, גם לו יש דעות, רצונות, רגשות. חשוב לזכור ולהיות ערים לכך, במיוחד כשהילדים חוזרים ממפגש איתם, וממש לא משנה גיל הילדים. זה כל השנים נכון.
 
זכרו!
אל תעבירו מסר, או "תגמרו חשבון" עם ה-Xים דרך ועל גב הילדים. יש משהו שמטריד אתכם, משהו לומר, דאגו להעביר זאת ישירות. הילדים מחוץ לתמונה בכל הקשור למתחים בניכם.

 מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

 
               מאמרים נוספים:  שפת ה-ב.  דילמת הילדים.   איך מתנהלים כספית בפרק-ב

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שלוש כספרה:
אני בפייסבוק