דילמת הילדים
 
שרון ונועם הגיעו אליי לאחר הרבה לבטים, חיבוטי נפש, וייאוש בכל הקשור למערכות היחסים של כל אחד מהם עם ילדי השני – דילמת הילדים
 
שרון ונועם התחילו את פרק-ב' בחייהם כשכל אחד מגיע עם "נדוניה" של 2 ילדים, בגילאים דומים, ומתחבטים האם ומתי להביא ילד משותף. אחד הגורמים העיקריים שמעכב אותם, זה התחושה כי מערכות היחסים שלהם כמשפחה מורחבת ומורכבת אינם נכונים, אינם מאוזנים.
 
תוך כדי הכרות איתם, למדתי שילדי שרון גרים איתה ועם נועם, וילדי נועם מגיעים כל סוף שבוע שני, וחגים, עקב המרחק בין  בתי ההורים. נועם מלא תסכול ורגשי אשם על הזמן המועט שרואה את ילדיו, דבר הבא לביטוי מידי פעם ביחס לילדי שרון, וגם אליה, במיוחד בזמנים הקרובים להגעתם ו/או עזיבתם את נועם. שרון מצידה מאוד רוצה להיות בעבור הילדים של נועם, אבל מרגישה שהוא חוסם אותה, ולעיתים נוצרים כאילו מחנות, נועם וילדיו, שרון וילדיה. כפי שאמרנו – דילמת הילדים
 
נושא זה הוא לדעתי, נושא הנושאים, אם אפשר לומר כך, ביחסים בפרק ב'. שילוב הילדים בתוך המערכת הזוגית. עם כל הרצון להקים קשר חדש, ולתקן בו את כל מה שלא היה  בפרק – א', אם לא נבנה נכון את מערכות היחסים עם ובין הילדים, מראש הקשר נועד לכישלון. ולכן אני קורא לכך, דילמת הילדים, הקשר הזוגי או הקשר ההורי?, איך משלבים?
 
על נושא זה נכתבו אין ספור דפים ומאמרים, וסביר להניח שעוד ייכתבו וייעשו מחקרים אין ספור. מניסיוני כהורה למשפחה מורכבת בפרק ב', ומשיחות עם זוגות פרק ב', הדבר צורך הרבה אנרגיה חיובית, דיבור, שיתוף בני הזוג בדילמות, החלטות משותפות באיך ומה לעשות יחד או לחוד לגבי כל אחד מהילדים. חשוב ליצור זמני איכות משותפים לכולם יחד, ולפעמים באמת נכון לקחת לתקופה מסויימת ליווי חיצוני, שינחה אתכם איך, מה לעשות, ובמיוחד לאפשר לכל אחד מכם לדבר באופן חופשי, כאשר גורם שלישי ממתן ומאפשר להגיע לפתרונות מוסכמים.
דילמת הילדים היא לב ליבו של איכות הקשר הזוגי בפרק- ב', ויש להשקיע בכך הרבה מחשבה, גדלות נפש ויכולת שיתוף זוגית כדי לבנות יחד תא - משפחתי עשיר במערכות יחסים נכונות ובונות, שיאפשרו לכם ולילדכם חיים נכונים ומאוזנים יותר.

כאמור, אני עצמי בפרק-ב הרבה מאוד שנים, עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

בהצלחה.
חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שש כספרה:
אני בפייסבוק