למי מותר להעיר ?
 
למי מותר להעיר ? מי מבני הזוג יכול ומותר להעיר לילדים?
 
זן השאלה איתה הגיעו תמי ויואב אלי לפני תקופה. תמי ויואב בפרק ב', עם 3 ילדים בגיל צעיר. תמי עם בן ויואב עם בת ובן.
 
תמי ויואב נמצאים כבר שנה וחצי בקשר ועברו לפני כחצי שנה לגור יחד. הילדים של יואב מגיעים בסופי שבוע ובחגים. מאז שעברו לגור יחד, תמי מעידה כי המתח בבית עולה לקראת הביקורים, ובזמן הביקורים לפעמים יש תחושה סמויה של שני מחנות, למרות שהם מדברים ומתכוננים לפני כל ביקור. התחושה התחדדה בזמן האחרון, לאחר שתמי העירה לבת של יואב על התחצפות, כלשונה, והילדה רצה מייד לאביה בוכה. אז למי מותר להעיר?
 
סוגיית ההערות לילדים היא אחת הסוגיות הרגישות בפרק ב' וחשוב להציף אותה, לדבר עליה, ולנסות לשדר מסר אחיד לכל הילדים, גם כשיש ילד משותף. חשוב לזכור, כי הילדים נמצאים במתח בזמן הביקורים, כל אחד מנסה לנכס לעצמו את ההורה שלו, וגם לזכות לתשומת לב. כל הערה לכאורה של בן או בת הזוג, מייד מקוממת והיא "סימן למלחמה", לא אוהבים אותי כאן. ומייד עולה השאלה: " למי מותר להעיר ?
 
התשובה פשוטה – כל אחד מכם יכול להעיר לכל ילד בבית. אתם ההורים ברגע הזה, זה ביתכם וזו משפחתכם, ויש בבית כללי התנהגות. השאלה הנשאלת – איך להעיר?
 
הילדים של הצד השני יודעים שאת/ה לא ההורה הביולוגי, ומה פתאום שתחנכו אותם?, מצד שני, כמו כל ילד, הם צריכים גבולות ולהבין את המצב המורכב, והוא מורכב.
 
על מנת לא ליפול ב"פח תשומת הלב", כפי שאני קורא לזה, השתדלו להגיב עניינית, עם חיוך, ובהסבר. נסו להיות מתואמים בינכם, ולשים לב להבדל בין טפל ובין עיקר. תנו גיבוי אחד לשני, ואפשרו לילדים זמן איכות משלהם עם עצמם. ייקח להם זמן, אך ברגע שיזהו שאין העדפות, ואתם בבית עבורם,  יהיה פחות רלוונטי למי מותר להעיר, והם יסתדרו מצויין בניהם.
 

אני עצמי בפרק-ב הרבה מאוד שנים, עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

 
חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר תשע כספרה:
אני בפייסבוק