החיים כמשקל
 
יונית וחיים הגיעו אלי מהצפון הרחוק, סוערים משהו, לא יודעים מה עושים. מה קרה אתם שואלים?

חיים עבר לפני שנה וחצי ניתוח קיצר כיבה, וירד עם הזמן משקל השווה לאדם ממוצע, וראה איזה פלא, חיים התחיל לקבל מחמאות," וואהו, אתה נראה 10", בחורות צעירות ממנו בהרבה, (הוא בן 40+ ) מחמיאות, שואלות שאלות פתוחות כפי שהוא אומר בחיוך, בקיצור החיים נראים יפים מתמיד בעיניו, ויונית בלחץ, ומניח כי אתם מבינים מדוע.

חיים היה ילד מלא תמיד אך בשנים האחרונות הגיע לתפקיד ניהולי בכיר, לא צריך לזוז, יש מזכירות, ארוחות עסקיות והכל טוב. המשקל עולה ועולה, כל בקשות יונית שנראית מצויין לא עזרו, עד אותו יום שלא הצליח לקום מהמיטה.

לאחר כל הבדיקות והבירורים וזמן שחלף, חיים החליט לעשות קיצור כיבה, וחיים כמו חיים, מתמיד, עקשן הלך עם זה עד הסוף והתוצאות כאמור לא אחרו להגיע. יונית עובדת כמטפלת עצמאית טרודה ביום יום, אך חיים גילה את החיים הטובים, יש טלפונים פתאום שזזים הצידה, ישיבות עבודה עד מאוחר בלילה, וחיי המשפחה  יצאו מאיפוס.

כשישבנו לבד, שאלתי את חיים עד כמה רחוק הוא מוכן ללכת כרגע "בחייו החדשים", ידעתי ממפה שעשיתי על חיים, שהוא אדם מאוד ערכי, ישר, ועם זאת אוהב את החיים. חיים הרים הראש וענה בכנות, אני מבולבל, כשהייתי "עם עוד אדם עלי", חשבתי רק על העבודה ולחזור ליונית שהגנה עלי ודאגה לי. כמובן הילדים, ארבעה במספר, עושים לי את החיוך בבקר וכשחוזר בערב הרוג מהעומס והמשקל שסחבתי כל היום. אבל עכשיו, פתאום חושבכאילו פספסתי ולא יודע לאן ללכת. רוצה לרקוד, לבלות, וכן מחמיא לי שנשים צעירות ממני רומזות רמזים, כמו שחברים שלי עם כרס כזו או אחרת, מחמיאים ומקנים. אם אשב בבית, איך איהנה מכל זה?.

כשישבתי עם יונית רציתי להבין עד כמה תסלח ותהיה מוכנה להיות סובלנית לבעלה. גם עליה ידעתי מהמפה שלה, כי היא אישה שנועדה לטפל, לתמוך באנשים ובטח בבעלה, אבל לא על חשבונה. כלומר כל עוד חיים זקוק לה, היא הייתה שם במלואה. אך כשהוא מסתיר, יוצא בלעדיה, היא תהיה עם 0 מוכנות להכיל. והאמת שזה מה שיונית אמרה וגם התלוננה,:על השנים שדאגה, ותמכה והפצירה לאכול נכון ולעשות ספורט, ואיך עכשיו, חיים בבית רק להחליף בגדים, קצת יחס לילדים וזהו. היא מוכנה שיבלה, שיצא, אך שיחזיר לה את האמון. אותה הבילויים פחות מעניינים, אך "לישון את רוב הלילה לבד" כדבריה – היא לא מוכנה.

בשיחה המשותפת קבענו כללי התנהגות לשני בעלי הזוג, קבענו סימן, בו הם משתמשים אם מי מהם "עבר את הגבול", ביחס למה שנקבע, כדי לא להגיע למריבות וכעסים מיותרים. כדי להחזיר את האמון, שאלתי את חיים, האם ואיך יוכל לעזור לאשתו במציאת לקוחות  נוספים,  (עקב המתח והבעיות בבית, יונית הסתגרה בתוך עצמה והזניחה את הקליניקה). להפתעתה, אמר שייקח את הנושא על עצמו ובעזרת קשריו יבנה לה מערך פרסום שיחשוף אותה טוב יותר. יונית הסכימה לא ל"חפש  בכיסים", כמו שחיים קורא לזה, ולאפשר לו לצאת לבלות, אך ביקשה להתחלה לדעת לאן ועם מי.

הזמן חלף, בני הזוג עמדו בהבטחות שהבטיחו אחד לשני, חיים שומר על המשקל, והזוג חזר לצאת ולבלות.
חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר אחד כספרה:
אני בפייסבוק