הדרך לעושר עוברת באושר

מי מאתנו לא רוצה להיות עשיר, ולפחות מסודר כלכלית?

כולנו רוצים. אחת השאלות מה זה להיות עשיר, ואיך נכון לפחות להרגיש כך? שאלה חשובה שמוצא אותה לא פעם בשיחות עם זוגות. יושבים איתי זוגות שמאוד מסודרים כלכלית, אבל ממש לא מאושרים זוגית ומשפחתית, ומוכנים לשלם כל סכום, רק למצוא את האושר, השקט, וזוגות שפרנסתם קשה, נראים די מאושרים, אך הלחץ הכלכלי מכניס לחצים הפוגעים בזוגיות.

בהמשך לכותרת, הדרך לעושר עוברת באושר, אתמקד הפעם בזוגות שהעושר לא מצוי כרגע בכיסם, ואיך כן ניתן להרגיע הלחצים בבית ולחזור לזוגיות נכונה, ובמקביל להתחיל לצבור עושר כלכלי.

אושר פנימי וזוגי הם לב היכולת האנושית לרומם עצמה ולטעון אנרגיות ולייצר יש מאין. היזכרו בבקשה בזמנים שהיו לכם רומנים, שהתחלתם לצאת לפני החתונה, איך הרגשתם?, מה יכול היה לעמוד בדרככם, ואם עמד, האם לא מצאתם יחד דרכים לעקוף את זה?. זו כוחה של אהבה, ושל אושר. כאשר אנו מאושרים, המערכות שלנו עובדות בסנכרון פנימי נכון ומביאות לנו יכולת למצות יותר מעצמנו, כאשר זה קורה בזוגיות, זה "מכפיל כח", ובעצם שניים יכולים להפיק כמו שלוש ויותר.

כדי להגיע לאושר אישי וזוגי ולמנף אותו לעושר כלכלי, מבקש להציע מספר דרכים פשוטות, היכולת בהמשך להשפיע על איכות ורמת החיים שלכם.

חשוב מאוד שתמצאו לכם זמן איכות, בו תהיו לבד, בין אם מספר שעות, ובין אם יום שלם או יותר. בזמן הזה מציע כי ייעשו מספר דברים. ראשית דברו אחד עם השני. הוציאו את אשר באמת מציק לכם. הכוונה לא להתחיל את אמרת ככה, ואתה ענית לי ככה, או בסלנג שלנו "אכלו לי – שתו לי", אלא, איפה באמת כואב, חסר. מה הכי דחוף לכל אחד מכם כרגע לשנות, היכן אתם מבקשים עכשיו את תמיכת בני הזוג. לאחר שתבינו היכן באמת כואב ומה אתם יכולים לתמוך אחד בשני, כבר תרגישו טוב יותר, ויחזור החום ואולי גם אינטימיות שונה. מעבר לכך, לאחר שהבנתם שאתם כאן אחד בשביל השני, עברו לדבר על הבעיות הכלכליות. רשמו לכם על נייר, מה כרגע חסר לכם כדי להגיע למצב בו תוכלו יחד לשאת בנטל הוצאות המחייה שלכם.

בנקודה זו של ניהול כלכלי של הבית חשוב לי להדגיש מספר דברים:

  • חשוב מאוד לשתף בהכל. שני בני הזוג צריכים לדעת מה יש וכמה חסר.
  • זה בסדר שאחד מכם ינהל החשבונות, ועם זאת השני צריך להיות מודע ומעורב במצב.
  • רשמו את כל ההכנסות בצד אחד, וכל ההוצאות בצד שני – זו התמונה האמיתית של המצב הכלכלי – כספי שלכם.

לאחר שהבנתם מה באמת המצב,לשניכם אותה אחריות לשפר אותו, ובכך נבחנת זוגיות ותמיכה הדדית, שיכולה לבוא מאושר, שבחלקו הושג כשהבנתם מה כל אחד מצפה מבן זוגו כרגע לתמוך בו.

לאחר שהבנתם מה קורה בבנק ובכלל במצבכם הכספי, חישבו יחד מה אתם מצמצמים, קחו אחריות משותפת. החליטו על כלי פיקוח ובקרה המתאים לכל אחד מכם, כדי לעמוד ביעד ששניכם הצבתם לעצמכם. יש כאן אחריות משותפת.

מעכשיו, פעם בשבוע אתם יושבים יחד ובודקים איך התקדמתם, ובמקביל חושבים האם יש דרכים להגדיל את ההכנסה, או ע"י הקטנת הלוואות, משכנתה, תחום ששווה להתייעץ עם מומחה מהתחום. או לחשוב על אפשרות לפעילות כלשהי נוספת שאתם יכולים יחד או לחוד לעשות.

לסיכום מבקש להסביר. ככל שתגבירו את שיתוף הפעולה בניכם, ותראו בכך תוצאות, הכימיה האישית תגדל, וממנה גם חוזרת האהבה, אותה אהבה שעזרה לכם בתחילת הדרך, ואיתה יגיעו פתרונות ויכולות להגיע לעושר דרך האושר.  –

 

בהצלחה.

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שבע כספרה:
אני בפייסבוק