משפחתי זה עסקי
 
כל עצמאי יודע שכדי להגיע למימוש טוב של העסק, רצוי שאשתו, קודם וגם יתר בני המשפחה, יתמכו ויפרגנו. למה?, כי אחרת יהיו כל הזמן ויכוחים ופערים זוללי אנרגיה בין מחויבות למשפחה אל מול העסק והפוך.
 
בסדנאות והרצאות שמעביר, אני נותן דגש חזק למעגל משפחה – עסק ומראה כי אין הבדל בין שניהם, וכל אדם בעל עסק, ינהג בסופו של יום באופן זהה הן במשפחה והן בעסק. ייתכן ובכל תחום יביא לביטוי בצורה קצת שונה מאופיו, אך אין הבדל מהותי. כשאנו מבינים זאת, חשוב שנשים דגש על מעורבות ושותפות המשפחה ובראשונה בני הזוג בעסק שלנו. אין זה אומר כי האישה או הבעל יתחילו מחר לקבל החלטות במקומי, או שיתערבו בכל החלטה. זה אומר שחשוב שהתקשורת הזוגית, תהיה פתוחה, שקופה לבני – הזוג, וככל שהם יהיו מעורבים ברמת ידיעה, כך יהיה להם יותר אכפת, אבל יותר חשוב, יוכלו להבין מצוקות, לבטים, רגעי – משבר, או שמחה, ולאפשר לכם את החופש הנדרש באותו שלב, כמו גם, רעיון שלא חשבתם עליו, היכול לשנות לכם ראיה שלמה בעסק, ופגשתי כבר מקרים כאלו עם לקוחות.
 
חשוב כי פעם בזמן תשתפו את בני הזג בלבטים, תלמדו להקשיב להם. תביאו אותם לעסק. לא פעם פגשתי זוגות שלהוציא את יום הפתיחה, בן או בת הזוג לא ביקרו יותר בעסק. תספרו להם על יום טוב, וגם על יום פחות טוב.
 
למדו אותם להתקשר אליכם פעם ביום, ולדרוש בשלומכם, אתם בד"כ כל כך עסוקים ומלאי מחשבות בתחומים רבים, שלא שמים לב לשעון וליום החולף. זכרו לעשות פסק זמן עם המשפחה ללא העסק. אפילו הצעתי פעם למישהו, בחופש, החלף נייד, והשאר הודעה בהתאם.
 
"גאוות יחידה". מי מאתנו לא זוכר זאת מהתנועה ובמיוחד מהצבא? אם לא תשתפו את בני המשפחה בעסק, איך יוכלו להתגאות בו?, יש לכם מושג מה זה מבחינה אנרגטית שבני המשפחה הולכים מתוך הבנה וידיעה גאים בעסק שלכם?. איזו אנרגיה זה מכניס לעסק?. בחופשים הביאו את הילדים, גם שילמדו כי כסף לא גדל על העצים, ולא מגיע מהפיס, וגם שיעריכו את עבודתכם והעומס, כמו גם האחריות והמטלות על כתפיכם. אין לכם מושג מה זה עושה להם. גם בגאווה, בהבנה כמה לא פשוט להרוויח כסף, ולפעמים גורם להם להתחיל לחשוב לפי כל הבקשות/דרישות לאיפון הבא. כל זה ועוד, יוצר "גאוות יחידה" משלכם. זה מכניס את המשפחה למוטיבציה לתמוך, לפרגן, ולכם מוטיבציה להשתפר ולהיות גאים בפועלכם.
 
זכרו: שיתוף, הבנה, רגעי-איכות עם המשפחה בכלל ובני הזוג בפרט. זה המתכון הסודי להצלחה מעבר למקצוענות וההתמדה.
 

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר אפס כספרה:
אני בפייסבוק