עסקי זה אישי

רבים מאתנו הם עצמאיים, בשמות כאלו ואחרים, עסק זעיר, עסק קטן, בינוני ועוד ועוד. לפני זמן שמעתי מישהו חכם שאומר, המשותף לכולם הוא שזה עסק אישי, וברשותו, אימצתי שם זה, ואסביר כאן מהו אותו עסק אישי המשותף לכול העצמאים באשר הם, והיקף עסקיהם.

מיהו העצמאי? בד"כ נמצא אדם בעל חזון כזה או אחר, אדם שמאוד רוצה לפתח, לשרת לעשות משהו משלו. עם כשר החלטה ויותר מכך - ביצוע. אדם עם אומץ לב, שמרגיש כי רק ע"י עסק משלו ירגיש מימוש מחד, ומשוחרר מאידך. בד"כ אלו אנשים שיהיה להם קשה במסגרת עבודה שכירה, ו/או שכירים שמסיבות כאלו ואחרות עזבו את עבודתם, ומצאו בכך הזדמנות אישית להגשמת חלום ישן.

איך מתחילים עסק, איך בונים אותו, לאן הולכים איתו?, שאלות שאלות ועוד שאלות, שלא על כולן ניתן לקבל תשובה מיידית, או בכלל. חשוב כשאנו מחליטים להקים עסק, שנכתוב, כן כמו פעם, במחברת, פנקס, עם עט מה אנו בעצם רוצים. מה המטרה הסופית של הקמת העסק, ספרו לעצמכם בזמן הווה."... אני מקים עסק ל... המפתח ומעסיק וכו' וכו',...". למה זה חשוב?, מפני שכתיבה גורמת לנו להתמקד, ולאחר שיפורים ושיפצורים, נסתכל ופתאום יהיה לנו ברור מאוד למה ומה אנו הולכים להקים.

השלב הבא, הוא בדיקת כל המחויבויות הפיננסיות, חוקיות וביטוחיות הקשורות להקמת עסק ואחזקתו, כל אחד לפי גודלו והענף אליו שייך. ומכאן חשוב לבנות תוכנית עסקית. או, זה נשמע גדול, מורכב, מה פתאום. אז זהו, זה שלב שאישית, אני לא מוותר ללקוחותיי, מהסיבה הפשוטה, זה תהליך מזכך, מנקה, ומלמד אותנו מה אנו רוצים, מי המתחרים שלנו, במה אנו טובים יותר, ובמה צריך להשתפר. מה העלויות האמיתיות של הקמת העסק, ועוד ועוד דברים שבד"כ נוח לנו  לומר – יהיה בסדר. זהו שלא. חוסנו של עסק נמדד מעבר לתשוקת המקים וחזונו, בסדר, נחישות והתמדה, וקל יותר לשמר אותם, אם מראש את יודע את הדרך שעליך לעבור. לפעמים הדרך תתעקל פתאום, או תופיע "תלולית" לא צפויה, אבל רמת ההפתעות תהיה סבירה.

אחד החלקים החשובים מבחנתי הוא המקור הכספי, הסיכון או אי סיכון, החיסכון המשפחתי, ולמה כוונתי?. כאשר אנו באים להקים עסק, אנו נדרשים למימון וממון. רוב רובנו לא הביאו זאת מזכייה בפיס, ולכן סביר להניח שזה הלוואה,המושתת על חסכון משפחתי כזה או אחר, או סכום כסף שבא ישירות מחסכונות משפחתיים כלשהם. חשוב להדגיש ולשים לב, יש חיבור רגשי חזק מאוד בין בעל העסק, איש החזון והחלום, לבין היכולת שלו לבדוק ולהפריד  בין סיכון כלכלי – כספי של המשפחה אל מול מחויבותו לעסק, שאצל רובם זה כמו רגש לעוד ילד. לא מצחיק. גם לילד תמיד נשקיע ונגיד, נשקיע, נתמוך, נלווה, הוא יסתדר, ויחזיר לנו, או שלא. כנ"ל עסק, מהרגע שבא לעולם ונרשם בספרים, הוא מתחיל לצרוך מימון וממון. אנו חייבים מראש, בתוכנית העסקית, להגדיר מהיכן הכסף מגיע, ואיך ומתי הוא חוזר, ואם לא מה הוא הקו האדום, שממנו לצערי תצטרך להתקבל החלטה, על סגירה, הכנסת שותף, או כל פתרון אחר, שיפסיק הזרמת כסף חד – צדדית .

הדבר החשוב מכל בעיני בהקמת העסק, הוא התיאום עם בני הזוג. בלי תמיכה שלהם, אין סיכוי שהעסק יצמח וישגשג, לחלופין שהתא המשפחתי יישמר. לכן, מרגע שעולה בדעתך להקים עסקי אישי, שתפו את בני הזוג, הם צריכים להסכים, לתמוך, לשלם מחיר: תשומת הלב עוברת לעסק, יש סיכון כלכלי על התא המשפחתי, משהו בכל איזון הכוחות המשפחתי משתנה בצורה דרמטית.

עקרו של עניין: הכינו תוכנית עסקית. זכרו זהו עסק אישי הן ברמת המחויבות, אבל ברמת הרגשנות. הפרידו באופן ברור בין מקורת הממון המשפחתיים והעסקיים. בדקו שבני הזוג מסכימים, ושתפו אותם במה שקורה, ובעיקר שיהיה  ב ה צ ל ח ה. 

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שבע כספרה:
אני בפייסבוק