ניהול זמן אישי-משפחתי
 
ניהול זמן. ערך מרכזי היום בחיינו. ניהול הזמן הוא משאב וכלי עבודה מיוחדים ורגישים. מצד אחד זהו משאב הלוקח מחיינו ומעמיס את השעות בהן אנו ערים ומצד שני זהו כלי שאם נבין אותו ונשתמש בו נכון, יוכל להשפיע על איכות חיינו ואחדות משפחתנו.

ניהול זמן אישי-משפחתי, מסביר את האפשרות לנהל הזמן, וחשוב להבין, שבשונה מניהול זמן שלומדים לצורך השגת מטרות עסקיות, חשיבות המאמר בעיני, היא ההבנה שאין הבדל בין ניהול זמן עסקי וניהול זמן אישי-משפחתי. אדם, משפחה, שלא יודעים בניהול הזמן שלהם להשאיר ולתכנן זמני זוגיות ומשפחה, לא יודע לנהל זמן נכון, גם אם הוא איש העסקים המוצלח ביותר.

איך מנהלים את הזמן, או מה בעצם צמד המילים הזה?

  • זמן- הוא אין סופי, אך על מנת להצליח לתכנן ולהגדיר אותו, נקבע יחידת זמן של 24 שעות.
  • ניהול – היא היכולת לתכנן ולבצע, תוך בקרה איך יעברו 24 השעות הללו.

ניהול זמן איכותי, מתייחס לתוכנית ארוכת טווח – חזון וממנה נגזרים יעדים משימות, מטלות. למען מאמר זה בלבד, ניתן דוגמא לניהול זמן של שבוע

לצורך כך אנו חייבים לעבוד עם יומן או טבלה המספקים פירוט שעות של כל יום, מה שאומר כי יש לפנינו 7 טורים שונים. (גם שישבת מתוכננים).

בכל טור אנו מכניסים את הדברים שבלעדיהם השבוע לא יכול לעבור, נקרא להם – סלעים, אותם לא ניתן להזיז, רק במקרים מאוד מיוחדים, ואז נצטרך דחפור = למאמץ מיוחד למצוא פתרון. דוגמא לסלעים: שעות שינה, זמן אוכל, זמן משפחה!!,ביקור אצל רופא מומחה, יום עבודה, ישיבה שבועית קבועה .

לאחר שנסיים לכתוב את הסלעים לאורך כל השבוע, (בשבת מצפה לראות פעילות זוגית- משפחתית), נעבור לכתוב אירועים שהם בד"כ שגרתיים, נקרא להם אבנים, הם חשובים, אך ניתנים לתזוזה. זמן לספורט, פגישה עם חברים, סידורים כאלו ואחרים .

השלב הבא הוא השוטף, הוא נשאר פנוי, ואפשר לדמות אותו לחול, קל להזיז, אין בעיה. אלה בד"כ הדברים שבאים מעכשיו לעכשיו, או גמישים בזמן הביצוע.

נכון פשוט?. זהו, שלא. חוסר הפשטות נמדד ביכולת שלנו להקפיד ולעבוד ולחיות עם סדר שכזה, והיכולת להזיז אירוע ממקום למקום ולא לוותר עליו.

כאן בא הניהול לידי ביטוי. אנחנו חייבים לומר לעצמנו ולהחליט, שכמו שמנהלים אותנו בעבודה, או אנו מנהלים מאחרים, כאן בניהול הזמן שלנו, האישי-זוגי-משפחתי, אנחנו בלבד מנהלים ועושים.

החיים המודרניים מקשים עלינו מאוד בניהול הזמן, עקב החשיפה גדולה לאמצעי התקשורת, הזמינות המיידית בנייד, במייל. כל רגע ניתן למצוא ולהפעיל אותנו, לשנות לנו תוכניות, וכאן צריכה לבוא מיומנות נרכשת של ניהול זמן נכון.

חשוב להתרגל. לא לתת תשובה לכל דבר הדורש התערבות, נוכחות שלנו, ללא בדיקה ביומן האם זה ניתן. מעבר לזה, חשוב בסוף כל יום לעבור על היומן לראות שהכול בוצע, ואם משהו נשכח, להעביר אותו קדימה לחלון זמן אפשרי.אותו דבר ראוי לעשות כל בקר, לעבור על היומן, מה צפוי לי היום, מה חשוב שיעבור טוב ופשוט, ולהיכנס רגועים לעוד מחזור של 24 שעות ניהול זמן.

זכרו!, ניהול זמן חייב, חייב, לכלול פעילויות זוגיות ומשפחתיות. מדגיש ומפריד כל הזמן בין הזוגי והמשפחתי, כי זה לב העניין. כדי להתפתח בחיים, לצמוח נכון, חשוב ביותר שבני הזוג יהיו אתנו, ומכאן גם שאר המשפחה. ניהול זמן נכון עם חזון, מטרות ויעדים חייב לכלול חזון, מטרות ויעדים משפחתיים. כל משפחה בתמהיל המתאים לה, אך זה לב העניין. זה החוסן של בני המין האנושי על שאר החיות. התא המשפחתי הוא לא רק לפרו ורבו, הוא תא תומך, לומד ומלמד, הוא עמוד השדרה של כל אחת ואחד מאתנו מרגע צאתנו לעולם.
 
בהצלחה
חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שבע כספרה:
אני בפייסבוק