ניהול כספי המשפחה
 
נמאס לי מהמינוס, לא יכול יותר עם ההוצאות שלא נגמרות. מכירים את התחושה, המשפט הזה?
 
כך הגיעו אלי לפני תקופה עמיר ומאיה, זוג בגיל ה-40, עם שני ילדים, הוא עצמאי והיא שכירה. עמיר ומאיה בהחלט יכולים להיחשב כזוג מצליח, בכל סטנדרט חומרי של המאה הנוכחית. אם כל כך טוב למה פנו אלי?
 
למרות שלכאורה ההכנסה של שניהם יחד טובה, ההוצאה גדולה וגדלה כל הזמן. מעבר להוצאה הגדלה, מערכת היחסים שלהם נפגעה מעצם העניין שלכל אחד יש מה לומר לשני בנושא למה וכמה הוציא.
 
לאחר שהכרתי אותם בשיחת הכרות אישית, וערכתי להם מפות שלימדו אותי מה חזק אצל כל אחד מהם ומה אפשר לשפר, התחלנו לעבוד.
 
ביקשתי מהזוג שכל אחד יכתוב לי לחוד מה ההוצאות שהוא מוציא, כאשר העסק של עמיר מופרד ולא נכנס להוצאות, (אמיר עבר לא מזמן מעוסק פטור לעוסק מורשה ויש לו חשבון עסקי נפרד, בכך עבדנו הוא ואני בנפרד, ורק עדכנו את מאיה).
 
מהר מאוד התברר כי יש נושאים שכל אחד אחראי, שזה בסדר גמור, ויש תחום הבית והילדים שאין חלוקה וכל אחד מוציא לפי ראות עיניו ובזמן שנראה לו. מעבר לכך, אין במשפחה, "לא עכשיו", "אי אפשר", "לא".         רוצים – קונים. וככל שהמצב בין בני הזוג הלך והתדרדר, כל אחד הרגיש צורך לפצות עצמו והילדים יותר.
 
זה המצב שמצאתי, ומכאן עשינו 3 דברים במקביל, ראשית עבדנו על החלטות משותפות מי מוציא על מה, קבענו מסגרת תקציבית שממנה לא חורגים, דבר שהצריך את כולם לחשוב לפני שמגהצים כרטיס. השארנו לכל אחד רק כרטיס אחד, (לעמיר יש כרטיס של העסק וכרטיס של הבית), וכל יום כל אחד רשם על מה וכמה הוציא, ובערב ישבו ודנו בכל סעיף, את זה עשינו רק חודש, וזה עשה מהפך שלם. במקביל, חיזקנו את המערכת הזוגית, דרשתי, כן דרשתי שמאיה ועמיר יצאו לחופש ללא הילדים, ורק לפגוש אותם לאחר החופש היה שווה הכל. הבנו מה באמת מפריע לכל אחת ואחד, והם הבינו שהם ממש, אבל ממש לא רוצים לריב ולהיפרד, והדבר השלישי, עזרתי לעמיר לעשות קצת סדר בעסק שלו, ע"י כתיבת תוכנית עבודה עם חזון פשוט ומאתגר, תוך כדי קביעת מסגרת תקציבית מחד, ויעד מכירות מצד שני.
 
לסיכום אומר, כי הגדרת מטרות מחד, ושקיפות זוגית ומשפחתית מאידך, אפשרו כאן לעשות מהפך, ולהפוך זוג צעיר יחסית תוך מספר חודשים, למשפחה תוססת, מלוכדת ובמיוחד מאוזנת תקציבית.  

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שמונה כספרה:
אני בפייסבוק