אחרי החגים...

אחרי החגים..... אנו שרים בפה מלא. אז זהו, אחרי החגים, חשוב לקחת אוויר ולחזור לחיים האמתיים. החגים מלאי זמן משפחה, משפחה גרעינית, מורחבת, חברים, בקיצור הרבה מפגשים, הרבה רגשות, מחשבות, נקודות חיכוך והרבה הנאה, גאווה, שמחה ואור.

לאורך השנים, למדתי כי זוגות שעובד איתם, מתייעצים איך נכון לנהוג בימים הללו, כדי לא לקלקל העבודה שעשו עד לחגים, ואחרי החגים מגיעים זוגות, שהחגים גרמו למשבר בינהם.

ברשותכם, אייחד מאמר זה לזוג מקסים שעבד איתי לפני מספר שנים. שניהם לא הבינו מה בדיוק קרה, בתוך מערבולת החגים והמשפחתיות, קרה משהו שהביא אותם ל"פיצוץ" ורגע לפני שיחליטו על פרידה, ביקשו להבין למה ועל מה.

דנה ורן זוג ממרכז הארץ, עם משפחות רחבות ואוהבות, מרושתים ,כמו הרבה צעירים כיום, בהרבה חברים, זוג כייפי שאוהב את החיים, ועד כה החיים אוהבים אותם.

הם הגיעו אלי לאחר החגים לפני מספר שנים וזה מה ששמעתי: השנה היינו שנינו עמוסים בעבודה, ולא תכננו כלום לגבי החגים, והם "נחתו עלינו בהפתעה". כל צד רצה ללכת לצד שלו, ופתאום התחלנו להתווכח ולריב, דבר שממש לא קורה לפני כן. לבסוף, הלכנו להורים של דנה.
דנה טוענת שרן היה חמוץ ולא נעים, רן טוען שכאב לא הראש, בקיצור, שמח. בחג השני, ילדים טובים, הלכו להורים של רן. כאן סיפור דומה. דנה הייתה עם הילדים בחוץ, בכלל לא התייחסה למשפחה שלי, הם נעלבו. מוכר לכם?...

כשתם ראש השנה הם חזרו קצת לעבודה, ו... שוב חג, חוה"מ, חג, הרבה זמן בית ומשפחה וחברים, שהפעם הציעו לבלות יחד. מאחר והמתח כבר היה, ברור לכם שהנאה גדולה לא הייתה שם.

לאחר ששמעתי, ביקשתי לדעת מתי הם זוכרים ויכוח, ריב דומה בניהם? לאחר מחשבה קצרה, שניהם קפצו, אחרי החתונה. ריטואל דומה, שני ההורים ביקשו קצת להתבשם מהזוג הטרי והיה ויכוח אל מי ללכת ולכמה זמן. מה הוחלט שאלתי, שניהם צחקו – נסענו לרודוס ובזה זה נגמר.

לא תמיד אפשר לקפוץ לרודוס, ולפעמים צריך ורצוי להתעמת עם בעיה ולא לקבור אותה ללא פתרון. בקשתי לדעת האם יש למי מהם משקע להורים או למשפחה של השני ושניהם ענו ביחד- לא. אז מה הצית את האש, מה הפריע לכם? למה שנים קודם זה הסתדר?

כמה שהחיים פשוטים, ואנחנו אלופים בלסבך אותם. ההבדל היחידי השנה, שהזוג החמוד הזה לא תיאם מראש מה עושים, למי הולכים קודם, ולמי אח"כ, ומאחר ושניהם ביחסים מצויינים עם המשפחות, שניהם רצו להגן על ההורים. זה כל הסיפור. בשנים הקודמות הם תכננו, הסבירו למשפחות קבעו כללים, כמו בספר. בחוה"מ תמיד עם חברים, "כדי לנקות את הראש" – לדבריהם. השנה, הם היו עמוסים בעבודה, כך אחד במשרתו, ולא שמו לב. ככה פשוט.     

עומס + מתח = פיצוץ .

מכאן המלצתי, החגים לא מגיעים בהפתעה, דברו עליהם מראש, עדכנו את המשפחות בזמן, כדי שהדי הביקורת יירגעו עד החג. תבלו את החגים בזמן עם ההורים, משפחה, אבל גם חברים ועם עצמכם. השתדלו קצת אחרי החגים לקחת אוויר ולצאת לבד להרגע.
הבסיס לכל הלחצים, עומסים שלנו, הוא השיתוף וההתחלקות המעמסה הנפשית עם בני-הזוג.             

הבנה + והכלה = זוגיות טובה.  

נסו ותהנו.

בהצלחה


חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר ארבע כספרה:
אני בפייסבוק