הילד הזה הוא אני

הילד הזה הוא אני, במקרה הטוב אנו מזהים בילד האנרגטי מאוד שלנו את עצמנו, כשהיינו קטנים. במקרה הפחות טוב, אנו כועסים על הילד שהוא היפר, שהוא לא ממושמע, שהוא בעייתי...

כמעט בכל משפחה בישראל יש היום ילד אחד, לפחות, שנמצא ברמות של היפריות כזו או אחרת. הרבה פעמים, אני שומע מזוגות הורים שהאשמה בכל הבעיות בבית וגם בזוגיות היא הילד:

"הוא דורש הרבה תשומת לב"

"אנחנו רבים בגללו כל הזמן"

משפטים כאלו ודומים חוזרים על עצמם לא מעט.

ברשותכם, בואו נעשה הפרדה ונחשוב פשוט, עם כמה שפחות רגשות. ילד היפר כזה או אחר דורש תשומת לב – זה נכון. עם זאת, קיבלנו גם מתנה. ילד שכזה, חי את החיים, הוא זז, רואה, שואל, דורש מאתנו להיכנס לאנרגיות שלא תמיד מתאים לנו, ועם זאת הן אנרגיות טובות. אין סיכוי, שבחיי השגרה והלחץ היינו חושבים, רואים, זזים כמו שהילד רוצה.

חשוב, עם זאת לראות כיצד מנתבים את האנרגיה הזו לכיוון נכון, איך מאפשרים לילד למצוא מקומות לפי תחום העניין, בהם הוא יכול להרגיש חופשי ומשוחרר. ילדים עם הרבה מרץ, נקרא לזה כך, חשוב שינתבו את המרץ לתחומי עניין שלהם, שיוציאו שם את האנרגיות והסקרנות.

לנו כהורים, חשוב לעשות "חלוקת עבודה". כלומר, בהתאם למשימות הבית והקריירה, לראות איך חולקים את היכולת לתת לילד תשומת לב, ולא שהכל ייפול על אחד מבני הזוג, כי אז תהיה שחיקה גבוהה ואח"כ תאשימו את הילד בכך שאתם עייפים, שחוקים ולא מתראים. ככל שתדברו, תשתפו במה שאתם רואים, חושבים, חווים לגבי התנהגות הילד, תוכלו לחלק את האחריות נכון, בהתאם ליכולת של כל אחד מכם.

אני פוגש זוגות, שלאחר שמצאו את שביל הזהב עם הילד המיוחד שלהם, דווקא סביבו הם מוצאים עוד מכנה משותף ועוד סיבות להיות יחד, לתמוך וגם לבלות. הוא מוציא אותם מאזורי נוחות ומראה להם שיש עוד חיים.

"הילד הזה הוא אני"

בכל ילד מיוחד שכזה יש אותך. מצאו עצמכם בו ויהיה לכם קל יותר להתחבר אליו ממקום של צמיחה וגדילה, ולא ממקום של ביקורת ועייפות.

בהצלחה.

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שמונה כספרה:
אני בפייסבוק