דקל ומירב (שמות בדויים כמו שאר ה"פרטים המזהים"), בעלי עסק משפחתי לתיווך. שניהם קרובים ל-40  עם ילדים. הם חיים במרכז והקימו לפני כעשר שנים משרד תיווך קטן, שעם השנים צמח והתפתח עם עוד סניף.

"מה ניתן לעזור" שאלתי, והם התחילו מייד לדבר יחד. עצרתי אותם וביקשתי אחד אחד, וזה בעצם שיקף את ההמשך.
שניהם מאוד מחוברים וקשורים אחד לשני וכמו זוגות רבים מכירים אחד את השני מצוין. עם השנים והילדים, הם סיכמו כי מירב מורידה חלק מעומס העבודה ומקדישה לבית ולילדים.

בהתחלה זה זרם על מי מנוחות וככל שהעסק גדל, דקל התחיל להעדר יותר. הם סיכמו על הכנסת מתווכת נוספת כדי לעמוד בביקוש ובכך חשבו שיוכלו להמשיך.
המצב אליו הגיעו הוא, שדקל שקוע יותר ויותר בעבודה (יש אוירה לא טובה על זמני האיכות שיוצא לו להיות עם המתווכת השכירה), מירב מרגישה כי עומס הבית מוטל יותר ויותר עליה. שניהם טעונים מאוד. לאחרונה מצב העסק מתחיל להיות גבולי מבחינה כלכלית וזה מוסיף עוד לחץ ומקומות לחיכוך.
אז מה קודם, עסקי זוגי או זוגי עסקי?

לאחר ששניהם הוציאו את שעל ליבם, ביקשתי מהם לספר לי איך הרגישו בהתחלה, ומה הייתה חלוקת העבודה בניהם. לאחר שהסבירו, וכמובן דיברו בערגה ובנוחות, שאלתי מה הייתה החלוקה בבית. מייד ענו והסבירו, שאם היה צורך, אחד ויתר והשני הבין, ו/או שתכננו יחד את החלוקה בבית ובמשרד.

אז מה השתנה?
קיבלתי תשובות שונות, אבל היה ברור שזה לא העניין, ולכן שאלתי שוב, מה השתנה? וכאן הגיעו התובנות. מירב טוענת, שדקל פחות מעדכן אותה מה קורה בעסק ובכלל לא שואל לשלומה. דקל טוען, שמירב משקיעה כל כך בילדים, שאין לה זמן אליו שלא לדבר על העסק. כלומר, שאלתי, אתם מדברים על יחס, תקשורת, תשומת לב.

ככל שנדע לפרגן, לשתף, להעריך וגם לוותר בזוגיות, כך נוכל לתמוך יותר בעסק ובזמן שהוא גוזל מהזוגיות. אין ספק שזוג המתחיל עסק ללא ילדים, זה לא אותו זוג שמנהל עסק ויש בבית ילדים. לכן חשובה מאוד כאן העבודה הזוגית, ההתאמה עם הזמן, ההתאמה עם הצרכים.

לכן בעיני, בעסק משפחתי, חשוב ביותר לבנות תשתית זוגית נכונה, ולשמר לטפח ולעדכן אותה כל הזמן. התשתית הזוגית מאפשרת שקט בניהול העסק כך שניתן להשקיע, לגדול ולהתפתח. בעוד שזוג, שעסוק בלהתווכח במקרה הקל ולריב במקרה המורכב, לא יוכל להשקיע אנרגיה נכונה ומספקת בעסק. לכן אומר, זוגי עסקי לפני עסקי זוגי.

לסיום רק אומר, כי לאחר תהליך של מספר חודשים, העסק חזר להרוויח, יש כיום כל יום שישי בבקר ישיבת הנהלה של מירב, דקל והמתווכת השכירה, כשפעם בחודש מגיע רו"ח לתת תמונת מצב כלכלית. דקל מגיע לפחות פעמיים בשבוע בשעות אחה"צ, וישנם ערבים בהם מירב יוצאת עם לקוחות ודקל בבית. הם קבעו לעצמם זמני איכות של שניהם ושל שניהם עם הילדים, וכאמור הם רואים הצלחה בעסק היודע להישען על הזוגיות הטובה שחזרה לפרוח ומשרה אוירה טובה על לקוחות, עובדים וכמובן בתוך המשפחה. 


חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שתיים כספרה:
אני בפייסבוק