העסק זה אנחנו? או העסק זה אנחנו!!! שאלה שאני מציב לזוגות שהם בעלי עסקים ומגיעים להתייעצות לגבי הזוגיות והעסק בחייהם המשותפים.

אם אתם שואלים אותי?

העסק זה אנחנו!!! ואסביר.

ביום בו הכרנו וגם לאחריו, יצרנו לעצמנו שותפות מתוך הסכמה, שהלכה והתפתחה למחויבות, בדרך כלל, טקסית דתית ולעיתים, טקסית אזרחית, אך המשתמע הוא, התחייבות, מרצון, להיות יחד ולחלוק את החיים, איך שנקדם אותם.

בחלק מהמשפחות, החיים הובילו לפתיחת עסק משפחתי, בין אם הוא מנוהל ע"י שני בני הזוג, או עסק ששייך רק לאחד מבני הזוג. עסק, הוא ממש כמו ילד. זהו יצור חי, יש בו אנרגיה, יש לו אורך חיים ושלבי התפתחות וגדילה וככזה, הוא משפיע על החיים, כמו כל יצור חי אחר בחיינו. העסק דורש אנרגיות, תשומת לב, כמו כל אדם אחר במשפחה. כשהוא מצליח- כולם מאושרים ויוצאים נשכרים. בתקופות מורכבות הוא משפיע בעוצמה דומה, רק בכיוון הפוך.

מה שאני מנסה לומר זה שעסק במשפחה משפיע על כל מרכיבי המשפחה והנפשות הפועלות בה. אנו לא רובוטים חסרי רגש. בני זוגנו מושפעים מתהליכים בעסק בצורה ישירה ומהירה, לפעמים יותר חזק ממה שקורה בבית וכאן מתחיל "הבלגאן" בזוגיות.

חשוב להבין שעסק הוא ייצור חי, נושם, גדל ומתפתח כמונו, רק שהשפה והצורה שלו שונה, ולכן היא לא מובנת להרבה מאתנו.  במיוחד לכאלה שלא חיים את העסק יום יום. במקרים כאלו, נוצרות שתי מערכות יחסים מגבילות: אחת אנושית, בין בני זוג, ואחת רגשית, בין בעל העסק לעסק שלו.

כאשר אני מתכוון שהעסק שלנו!!! אני מתכוון לכך שבעלי העסקים, בין אם הן הנשים או הגברים, צריכים לשקוד ולא לוותר לערב, ברמה כזו או אחרת, את בני זוגם במה שקורה. אחרת זה כמו "אהבה אסורה" מחוץ לנישואים.
העסק במשפחה היא עוד מערכת יחסים טובענית, מעמיקה, שגוזלת ממני את ההתייחסות לזוגיות ולמשפחה.
כאשר אנו מוצאים דרך לערב את בני הזוג, והם יכולים פחות יותר להבין ולהזדהות עם ההצלחות, מורכבויות העסק, הדילמות וההחלטות, הם יוכלו לראות בעסק שותף לגיטימי על זמן, עייפות, כסף ולא מתחרה.
אלא שהמשפחה לעיתים חווה חוסר באנרגיות ומשאבים, כשאין מערכת איזונים כזו.

עסק משפחתי הוא לא רק של אחד מבני הזוג ואינו חיצוני למשפחה, אלא חלק ממנה!ככל שנשכיל לאחד אנרגיה, מחשבה, נכונות לוותר אחד בשביל השלישי (העסק...), כך יהיה ניתן לאפשר לעסק לצמוח ולהתפתח טוב יותר, כאשר מובילים אותו שני בני זוג, הרואים בו יצירה משותפת שלהם.

בהצלחה

 

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שמונה כספרה:
אני בפייסבוק