היכן לגור לאחר הגרושים?

היכן לגור לאחר הגרושים?, דילמה במיוחד של אבות, אבל גם של אמהות. הילדים באופן רגיל נשארים במשמורת האם והאב מתראה אתם לפי הסדר הגרושים. לכן בדרך כלל, אנו שומעים שההתלבטות היא של האב, במיוחד במקרים בהם הקשר בין הגרושים הוא קשר לא טוב.

היכן לגור לאחר הגירושים היא שאלה מורכבת, טעונה אמוציות, ואין עליה תשובה מסודרת. אשתף כאן בסיפור של זוג שהתגרש ולא הגיע להסכמה. הזוג התעלה על עצמו, והגיע אלי יחד כדי למצוא פתרון. זה סיפורם של דנית ואבי, (שמות בדויים). דנית ואבי התגרשו לפני כשנה, הפרידה הייתה בהסכמה, לאף אחד לא היה קשר נוסף ואבי שכר דירה לא רחוק מילדיו. לפני כחצי שנה כל אחד מהם הכיר מישהו. לאחרונה התברר שייתכן ודנית תצטרך לעבור לעיר אחרת ורחוקה עקב בן זוגה החדש. לעבודה היא לא דואגת. היא מורה וכבר החלה לבדוק אפשרויות. עם כל זה, דנית לא רוצה להרחיק את הילדים מאבי והם מתלבטים.

אבי עצמו, קיבל לאחרונה קידום במקום העבודה, כך שתזוזה מבחינתו אינה אפשרית. שאלתי את דנית, כמה זמן הקשר ואיך היא מרגישה לגביו. דנית ענת בכנות, כי הקשר כייפי, נמשך כחצי שנה, ונראה כרגע מעולה.

בקשתי מדנית אישור "לחפור קצת לה קצת", ושאלתי אם זה בסדר שאבי יישאר. לשמחתי ענתה בכן לשתי השאלות. שאלתי אותה מה יקרה אם כרגע תטלטל את הילדים לעיר החדשה, היא ובן זוגה יחיו יחד, וכעבור עוד חצי שנה יקרה משהו ואחד מהם יחליט שזה לא זה. האם שוב תחזור לחיפה?, מה יעבור על הילדים?, (עוד לא ערבתי את שיקול המרחק ממשה). ראיתי את השקט שיורד לדנית, ושפת הגוף, שידרה, חוסר אונים. "מה אתה מציע?", שאלה אותי.

אישית, אמרתי, אני לא ממהר לעשות זעזועים, ברגע שהילדים מעורבים. הם עברו גם כך בשנתיים האחרונות הרבה דרמות וטלטלה נפשית. אני חושב שכרגע "המחיר", צריך להיות של המבוגרים. את צריכה להישאר כאן, לתת לילדים יציבות, בסופי שבוע שהילדים אצל משה את פנויה לנסוע לבן זוגך, ובשאר הימים, הוא יעשה מאמץ, וזה מאמץ, ויגיע באמצע שבוע, ובסופי שבוע. במידה ושנה הבאה עדיין הכל זורם ואכן בן זוגך נשאר בן זוגך, והא לא יכול לשנות כתובת, צריך יהיה לעשות עבודת הכנה לילדים בשיתוף משה, איך נפרדים שוב, איך משה רואה אותם מה יותר. בסופו של תהליך, מה שתשדרו לילדים, אם זה הם יחיו, ואת זה הם יקבלו.

היכן גרים לאחר הגירושים היא דילמה, שלא תמיד נפתרת בקלות, ובהחלט דבר שיש לחשוב עליו מכיוון הילדים, במידה וזה ניתן. בכל מקרה, חשוב לערב יועצות גן או ביה"ס, או עוסי"ת של הרשות המקומית בה אתם גרים. זה תהליך מורכב לילדים וגם למבוגרים.

 

אני עצמי בפרק-ב הרבה מאוד שנים, עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר חמש כספרה:
אני בפייסבוק