בדירה שלי או בדירה שלו?

באיזו דירה לגור?, שאלה הנשאלת לא פעם בין בני זוג המתחילים פרק-ב בחיי הנישואים. לא פעם לשני בני הזוג יש דירה, (שכורה או קנוייה), והם גרים באותו אזור, וישנה שאלה מתי לעבור ואל מי לעבור. כמו כל השאלות בפרק-ב, אין כאן תשוב אחת. חשוב להפעיל שיקול דעת ולקחת מספר שיקולים בחשבון:

ילדים – אם לאשה יש ילדים והם רגילים לדירה ולאזור, עדיף להתחלה להישאר בבית שלך. יציבות ותחושות הילדים, בעיני, הם לפני הכל.

גודל הדירה – בד"כ בפרק-ב, יש ילדים לשני הצדדים. חשוב שלכל אחת ואחד מהם תהיה פינה.

עלות הדירה – האם יש שכ"ד, משכנתא, גובה הארנונה. שיקולים כספיים בהחלט שיקולים חשובים, עדיף להתחשב בהם, כשאנו יודעים שזהו, זו הזוגיות שלי.

מרחק מהאב. חלק מאוד קריטי, במיוחד במשמורת משותפת!

מרחק מהסבים, במידה והם מעורבים בשמירה של הילדים

החיים יחד בפרק-ב מורכבים מהרבה בחינות, ועם זאת מספקים אפשרויות להתפתח אישית ומשפחתית בצורה מדהימה. מעבר דירה הוא נדבך בפרק זה, או כפי שאני קורה לזה "שפת ה-ב". כשאנו מוצאים בני זוג לפרק ב, יש הרבה אמוציות. לא תמיד אנו באמת עושים הפרדה רגשית ושכלית. חשוב מאוד לשקול את הדברים נכון מכמה יותר היבטים, ועדיין, סביר להניח שמשהו לא יילקח חשבון. לכן, בנושא הדיור המשותף, לא למהר. רשמו על נייר בצד אחד מה היתרונות בדירה של כל אחד, ובצד שני מה החסרונות. מהר מאוד תבינו אם ומתי נכון לעבור, ואל מי. דרך אגב, יש זוגות, המעדיפים להשאר בדירות שלהם.

אישית, אני עצמי בפרק-ב הרבה מאוד שנים, עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

 מאמרים נוספים:  המעבר שלי הוא לא המעבר שלהם.  אצל מי אני בחגים.  היכן לגור לאחר החגים

 

תגובה למאמר

חדש באתר
קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי -- לזוגות שלאחד מבני הזוג יש עסק

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר אחד כספרה:
אני בפייסבוק