איך מנהלים חשבונות במשפחה מורכבת

איך מנהלים הוצאות, הכנסות במשפחה מורכבת, משפחה פרק-ב?. זו שאלה מאתגרת מאוד, הקשורה לאנשים באופי שלהם, וכמובן למצב הכספי של כל אחד אתו הגיע לקשר המיוחד הזה. בדרך כלל מומלץ, לפני המעבר למגורים משותפים, לסכם מי משלם, ועל מה. זה שלב בו לא פעם אחד מבני הזוג המגיע עם יותר כסף, לא חושף את כמות הכסף העומד לרשותו, אלא משלם מה שסוכם. זה הגיוני לשלב הזה, בהמשך, מצופה כי כל אחד מבני הזוג יידע מה יש לשני.

אני מציע בדרך כלל לזוגות, לא לערב בשלב הראשון חשבונות. או להישאר כל אחד בחשבון שלו ומשם לשלם לפי המוסכם, או לפתוח חשבון משותף, אליו יוסכם מה יוזרם כל חודש ומה ייצא.

נושא הרכוש הוא נושא טעון ורגיש מאין כמוהו, בדומה לשלב הגירושים במשפחות מבוססות.

חשוב במקרים של פרק-ב, ללכת לאט לאט בנושא הפיננסי. לשקף מה יותר מה יש ומה ניתן לשלם, כדי שלא יהיה סלע מחלוקת. גם כך, הוצאת כספים הוא סלע מחלוקת בזוגיות.

במשפחות פרק-ב יש נושא של תשלומים שוטפים, יש מזונות שמקבלת האישה ומזונות שמוציא הגבר. כמה ילדים לכל אחד?, איזה גודל מכוניות צריך?, כמות אוכל שונה ומשתנה לפי בקרוי ילדי הבעל.      אין סוף לאפשרויות ההתחשבנויות. חשוב לנסות ולפשט כמה שיותר את הדברים, ולשאוף מה יותר מהר לסמוך לחלוטין גם בנושא זה, ולנהל זאת מתוך אהבה ושוויון.

בכל מקרה, אני מציע, רשמו על דף או באקסל במחשב, את כל ההצאות החדשיות, ומה הכנסות. רישום כזה, יישקף לכם נאמנה, מה באמת קורה, ומכאן נותר להחליט מי משלם מה. בהצלחה .

 

אישית, אני עצמי בפרק-ב הרבה מאוד שנים, עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מניסיוני ומניסיון לקוחותיי אני רושם מידי פעם מאמר, על כאב כזה, או חסך אחר. מזמין אותך לעלעל ולקרוא, ואם יש משהו שהיית רוצה להתייעץ איתי במייל או בנייד, אשמח מאוד.

תגובה למאמר

חדש באתר
קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי -- לזוגות שלאחד מבני הזוג יש עסק

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר אפס כספרה:
אני בפייסבוק