"שפת ה-ב" 

לפני כעשרים שנה, בעודנו זוג יחסית צעיר בתוך הזוגיות השנייה, הילדים שלי היו צריכים להגיע בטיסה מאילת, שם הם גרו, ואני כמובן נרגש, לא  ראיתי אותם שבועיים, נוסע להביא אותם. לאחר חיבוקים, ונישוקים, עצרנו לאכול משהו והגענו שמחים ועליזים הביתה. כמו שאני נכנס, אני מבין שמשהו לא בסדר. ניסיתי לבדוק, ודורית לא ענתה, ואחר כך שאלה, לאן נעלמת?.          לא הבנתי, הרי היום הבנים מגיעים נסעתי להביא אותם, (להזכירכם, אז לא היו טלפונים ניידים). יופי, אבל לא נפרדת, ולא תיאמנו......

יותר מאוחר, בלילה פתחנו את זה, והבנתי שמה שברור לי לגבי ילדיי, לא בהכרח מובן לזוגתי ולבנות. הן דאגו, לא הבינו, הבנות בכלל רצו להצטרף אלי לש.ת. ובמקום שמחה וששון, הגיע העלבות, כעס, אכזבה.

לימים, כשנכנסתי בשערי מאמן ומדריך לזוגות פרק-ב, קראתי לתופעות הללו, "שפת ה-ב". כי מרגע שאנו מתכנסים יחד, עם ילדים מנישואים קודמים, נוצרת מערכות יחסים ותקשורת מורכבות מאוד, בין הילדים שלי לילדים שלה. ביני לבין הילדים שלה, ובין הילדים שלה אלי, ולא נגענו עוד באקסים ובבני המשפחה.

כלומר כמעט כל דבר שנעשה או יעשו הסובבים לנו מהמשפחה המורכבת והמורחבת הזו, משפיע על רובנו, אם לא על כולנו. למשל, בחנוכה, מתי אם בכלל, כל הילדים יחד שנדליק נרות?. בפרק- א זה ברור. כולם בבית, בפרק-ב ממש לא. בפרק-ב יש לא פעם פער בין המתנות לחגים, או ימי ההולדת שנותנים ההורים. דבר המשפיע במיוחד בגיל הצעיר על הילדים.

 

כלומר "שפת ה-ב", היא מרכיב חיוני בשימור הזוגיות השנייה. שיעור הפרידות היום בין זוגות פרק-ב עם ילדים, עומד על 60-70 אחוז!!!. וכל זה, רק כי אנשים כמהים לזוגיות, למשפחה, ומגלים שיש פער עצום בין רומן מתגלגל ומפגשים בסופי שבוע ובימים מסויימים, לבין חיים רצופים בהם כולם מעורבבים עם כולם. רק אם נבין את זה, ונתאמן על זה, ומניסיון, זה לא נעלם בשום שלב ובשום גיל, נוכל להחזיק לאורך השנים. אנחנו כבר 28 שנה יחד עם הילדים שלה,שלי ושלנו. ואתם?

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

זוגי זה עסקי

זוגי זה עסקי היא סדנה מיוחדת, שאני מאוד אוהב להעביר,

המחברת בני זוג שלאחד מהם יש עסק, והעסק לא פעם גורר

ויכוחים בבית. "אני או העסק?", "שוב לא הגעת בזמן"  ועוד.

זה הלינק לסדנא, מוזמנים להתרשם וגם לשתף

https://lp.vp4.me/kp96

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר ארבע כספרה:
אני בפייסבוק