טיפים לזוגיות נכונה יותר

בחלק זה של האתר, אני מרכז טיפים שעלו ממקרים שונים שליוותי, וחשבתי שהם יכולים לעזור לעוד אנשים. הטיפים מחולקים בהתאמה 

טיפ זוגי-עסקי: קיבלתם הזמנה גדולה, העסק דורש את נוכחותכם יותר. ראשית, מברוק על ההצלחה. שנית, עדכנו את בני הזוג בכל ההזמנה ומה זה דורש. חשוב שיבינו מדוע אתם נעדרים יותר בזמן הקרוב. זה גם הזמן לקבוע משהו שלכם אחרי תקופת הלחץ.

פרק- ב: הילדים שלך צריכים להגיע, תכנן עם זוגתך מה והיכן תעשה אתם. מאוד מפתה להיות לבד , רק וודא שהמשפחה הקיימת לא מרגישה מקופחת

טיפ זוגי: היה לכם ויכוח, אל תחפשו מי אשם, או מי צודק, חשבו מה קרה שהגענו לוויכוח כזה. קחו אחריות, ודברו על מה היה ולמה. הכי חשוב מה למדתם מזה אישית וזוגית

 טיפ זוגי-עסקי: יש יום הורים בבית הספר, פתאום פנצ'ר בעבודה. הודיעו בזמן שכנראה לא תספיקו להגיע. אך הקפידו למחרת לשבת ולשמוע בשקט מה היה והתייחסו בהתאמה לבן או בת הזוג שהיו בערב הורים.

טיפ לקראת פרק- ב: יש לכם ילדים ואתם מתלבטים מתי להפגיש בניהם והיכן. חשוב להיפגש במקום בו הילדים ירגישו חופשיים, טיול, מגרש משחקים, ולהיפגש רק כשאתם מרגישים שזה קשר שכנראה יימשך תקופה לפחות, אם לא לתמיד.

טיפ זוגי: הסתיים יום העבודה, אתם חוזרים הביתה, עייפים, טרודים במקרים מהעבודה, והנה אתם לפני הדלת. עצרו. הזדקפו, העלו חיוך על פניכם, העבירו את הנייד לרטט – עכשיו היכנסו הביתה. התייחסו לכל אחד ואחת בבית. תנו חיבוק, הקשיבו למה שקרה. רק אחרי כל זה, קחו לעצמכם רגע להתארגן. השתדלו בזמן שאתם ביית, להיות בבית ולא לחשוב עבודה.

טיפ זוגי עסקי: העסק מתרחב, צריך להשקיע כסף. מהיכן לוקחים?, מה הסיכון?, שתפו את בני הזוג, זכרו שעתיד העסק תלוי בכם, אבל כנראה גם עתיד המשפחה תלוי בהחלטה זו. אני יודע שזה לפעמים נראה הזוי, מה הוא או היא מבינים בעסק שלי. הם אולי לא, אבל ההשקעה הזו מרחפת גם עליהם.

טיפ לפרק-ב: אתם חושבים למסד את הקשר. מה עושים בנושא הכספי?. זה נושא מורכב התלוי בהרבה פרמטרים, למי יש מה, מה החובות שיש לכל אחד לעתיד: מזונות, משכנתא, הלוואות. חשוב לדבר על הדברים, ואם אין הסכמה, להתייעץ עם בעלי מקצוע המבינים בתחומים אלו.

טיפ זוגי: מתי פעם אחרונה הייתם לבד  בסרט, לטיול קטן בארץ?. סמנו לכם ביומנים זמן איכות שלכם. וודאו שהטלפון לא יפריע והקדישו את הזמן אחד לשני. לא תצטערו.

טיפ זוגי עסקי: מתי בן או בת הזוג בקרו אתכם בעסק?, מה הם יודעים על העסק?, אם אתם מתחילים לחשוב, זה הזמן להזמין אותם לעסק, לספר להם כמו למשקיע פוטנציאלי מה זה העסק, מה מיוחד בו. ככל שהם יותר יבינו, כך יפרגנו יותר, ותתפלאו, גם יביאו לקוחות.

טיפ לפרק- ב: לא פעם אני שומע על ה-X. זה מופיע בהרבה צורות, בד"כ שליליות. חשוב לדבר על בני הזוג לשעבר, ולגבש יחד, אסטרטגיה מה ואיך עונים, אם עונים, איך מתנהגים. שתפו וגבו איש את רעהו

תקשורת זוגית: הכל מתחיל ומסתיים בתקשורת בנינו. דברו ברור אל בני הזוג, אל תמלמלו משהו ותלכו. ראו שאתם מקשיבים ולא עסוקים בעוד משהו במקביל. שאלו שאלות, לא תמיד צריך להתגונן. מדוע ולמה, הן שאלות לגיטימיות המאפשרות לבני הזוג לתת יותר מידע

זוגי זה עסקי: חלק מאתנו עובדים יחד בעסק המשפחתי. לא תמיד חלוקת התפקידים מקבילה לחלוקה בית. דברו על ההבדלים, ראו שהם מקובלים אחד על השני. את בעיות העסק, השתדלו להשאיר בעסק, אל תכניסו הביתה. זה לפעמים קשה, אבל שומר על הזוגיות J

טיפ זוגי – לא פעם יש לי ויכוח עם לקוחות. אני שואל מה הילדים יודעים?, ובד"כ התשובה – הם לא יודעים. כאן מגיע "הוויכוח". הילדים יודעים מהשלבים הראשונים שמשהו קרה. לא פעם זה עוד לפני שהפנמתם שיש משבר. הם מרגישים ורואים את הריחוק. הם שמים לב לטונים. הם מרגישים ורואים את שפת הגוף. לכן, כשיש משבר בקשר הזוגי, שתפו אותם ברמת הסבירות וביחס לגיל, וכמובן מה שהם צריכים לדעת.

טיפ זוגי עסקי – הבית מתנהל כלכלית על חשבון אחד מקסימום שניים. בעסקים קטנים, הכסף של העסק הכסף של הבית לא פעם מתערבבים, ויוצרים מתח. הפרידו בין הכסף של העסק מהכסף של הבית, בין אם ברישום מדוייק, ובין אם ניהול חשבון נפרד.

טיפ לפרק – ב : בפרק- ב' אנו נחשפים לעוד מעגלי משפחה. לפעמים זה עובר בקלות ולפעמים זה מעיק. חשוב לדבר ולהתחשב אחד בשני, ובמיוחד בילדים. זה לא טבעי. הילדים נחשפים לעוד "ביקורת", לעוד חשיפה. היו רגישים וגמישים במפגשים הרחבים והמורכבים.

טיפ זוגי-עסקי: בכל זוגיות שיש לאחד או שני בני הזוג עסק, אמורה להיות הפרדה כספית בין חשבון העסק לחשבון המשפחה. לא תמיד זה קורה, וברגעי משבר, מועבר כסף משפחתי לטובת העסק, לפעמים ללא ידיעת בני הזוג. חשוב להיות בקשר זוגי חזק ותומרך, כדי שיהיה ניתן לדבר ולחשוב יחד איך להשתמש בכספי המשפחה לטובת העסק

מוזמנים ליצור קשר איתי לכל שאלה והתלבטות במייל: emoonbakesher@gmail.com

או בנייד: 0528-345453

          adult and girl holding forever scrabble letters during daytime

תגובה למאמר

חדש באתר
אמון בקשר - אוזן קשבת

היום יותר מתמיד, חשוב לדבר עם מישהו מחוץ לבית, מישהו שיכול אולי להאיר לכם התלבטות באור שונה. מוזמנים להיכנס  לקישור ולקרוא.
https://lp.vp4.me/mnhr

אבחון מערכות יחסים משפחתיות

משפחות פרק-ב עם ילדים שיש בהן חילוקי דעות לגבי 

התנהגות - חינוך - יחס הילדים במשפחה, מוזמנות

להיפגש איתי לפגישת אבחון עמוקה ויסודית.

למי שמגיע דרך מודעה זו מחיר הפגישה 280 שקל בלבד!!

קבלו מדריך זוגי זה עסקי

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שש כספרה:
אני בפייסבוק