טיפ לזוגות נשואים 

תקשורת: תקשורת היא דבר מורכב ועם זאת בסיס לכל מערכת יחסים אנושית ובמיוחד מערכת יחסים זוגית. התקשורת מורכבת ממספר אלמנטים, הראשון הוא הדיבור. כשאתם מדברים לבני הזוג, עצרו הכל, הסתכלו אליהם ודברו אליהם והקשיבו להם. אל תתעסקו בשום דבר אחר. גם לא בטלפון.....

יחס: לא פעם בני זוג מפרשים התייחסות ויחס כאל מסר ישיר. רוצה לומר, התייחסו לבני הזוג מהלב. שלחו מסרון באמצע היום – מה נשמע, בסוף שבוע הביאו משהו, עזרו בתחזוקת הבית. אין כמו רגש, והתייחסות מרגשת.

זמני איכות: אחד מאבני היסוד של זוגיות. עשו לכם הרגל של יציאה לבד, רק שניכם לקפה, הליכה, ים, סתם טיול ברכב, סרט, לא משנה מה, רק להיות יחד לבד, לחדש האנרגיות של הזוגיות, להקשיב, לחלוק. חובה לפחות פעם בשבוע. ובמינון שונה, יציאה לחופשה.

התנהלות כלכלית: נושא רגיש ומורכב כאחד. קבעו כללים המקובלים על שניכם איך ומי מנהל הכספים. היו שותפים להתנהלות וקביעת רף ההוצעה. זה בסדר שאחד מבני הזוג ינהל הכספים, אין זה פותר שותפות בידע ובמידע מה קורה שם בבנק.

אהבה: נהלו חיי אהבה, היו רגישים לשינויים אצל בני הזוג. שתפו אחד את השני מה נעים, מתאים ומה לא.

ילדים: הילדים הם לב המשפחה ודור ההמשך שלנו. קבעו לכם כללים איך ומה אומרים לילדים. שלא יצא שהורה אחד רע והשני תמיד הטוב. הילדים לא צריכים להיות שותפים מלאים לחיי הזוגיות שלכם ולמחשבות ודעות. הם ילדים שלכם ותמיד ישמחו להישאר ילדים שלכם ולא מבוגרים אחראים.

עבודה: כולנו אנשי קריירה ובעולם הדיגיטלי והמכשיר החכם, גבולות העבודה פורצים גבולות. קבעו לעצמכם גבולות עד היכן העבודה מתערבת ונכנסת לחיי המשפחה – בית. רצוי שהעבודה לא תיכנס כלל הביתה. במידה ויש בעיה בעבודה הדורשת התייחסות מהבית, שתפו את בני הזוג, כדי שיבינו ויתמכו.

שיתוף: היזכרו בתחילת הרומן.... מחייכים מה? , מה לא סיפרתם וחלקתם איש לרעהו?, מה קרה, למה הפסקתם.?. שתפו בני הזוג בלבטים מהעבודה, מה מפריע לכם בזוגיות, חזרו  לסמוך אחד על השני. השיתוף הוא אבן יסוד.

פרגון: פרגנו אחד לשני. יש לכל אחד מאתנו תקופות לחץ, קידום בעבודה, לימודים. פרגנו, תמכו אחד לשני בלימודים, בתקופות קשות. זכרו התמיכה בעת שהשני יצטרך. פרגנו מהערכה.

יחד: אין כמו טיול משפחתי. לא צריך לטוס ל"הכל כלול" כדי להיות יחד. סעו לטיולים קצרים וממצים בארץ. חוו את הנסיעה יחד, טיול רגלי, חוויה. אין כחוויות נצברות כדי להעלות גאוות משפחה ובידול ותחושת יחד ומיוחדות, ואלה נצברים במיוחד בטיולים, בחופשות שאתם מוצאים פעילויות של יחד. אין זה סותר את זמני האיכות שלכם כזוג לתחזוקה יחד שלכם J. בהצלחה.

לפרטים נוספים  לשמוע ולקבל הדרכה איך ממשיכים, ניתן להתקשר דרך המייל:emoonbakesher@gmail.com   בנייד: 0528-345453 

                                  בברכה  -איל שריג

 

מתנה: לקבלת המדריך לזוגיות נכונה לחצו כאן

                                          

 

 

 

תגובה למאמר

חדש באתר
בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי -- לזוגות שלאחד מבני הזוג יש עסק

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שלוש כספרה:
אני בפייסבוק