כל אדם ו"התיק שלו"

לכל איש יש שם, אמרו כבר לפני, ועם זאת מבקש לשנות זאת הפעם לכל איש יש תיק. נכון לכל אדם בוגר יש תיק במס-הכנסה, מע"מ וכו'. אבל "התיק" הכי כבד של כל אחד מאתנו הוא "התיק, שאנו נושאים מילדות-נערות, ועליו הפעם מבקש לדבר.

כאדם העובד עם זוגות במשבר ומתמחה בזוגיות שניה, פרק-ב, יוצא לי כמובן גם לעבוד אישית עם האנשים. לאורך השנים למדתי כי כל אחד מאתנו, כולל אני, סוחב עם עצמו משא על הגב, לפעמים משא כבד, ולפעמים משא כבד מאוד.

כילדים אנו נולדים להורים וסביבה נתונה, ובנוסף אנו עם אוסף יכולות, קשיים וכל מיני דברים הנקראים, רגשות, חושים, פחדים, ותיק מלא וגדוש ב-"אני". כל אלו ממלאים את המטען שלנו, ולפעמים הוא כבד מנשוא.

מניסיוני האישי ומניסיון אנשים רבים שליוויתי ומלווה כיום, ה"תיק" המיוחד הזה גורם לנו לא פעם להתנהג בזוגיות בצורה לא רציונלית, ולפעמים גם לא נשלטת.

דני וחגית, זוג צעיר ואוהב. דני באובססיה של לימודים ב"מקצוע נחשב", וכדי לא להרגיש חסך כספי, מעמיס על עצמו עבודות לאורך היממה. .פועל יוצא, שדני לא נמצא כמעט בבית ועול הבית על חגית. עם כל ההבנה את הרעיון של דני, העומס היומי שוחק אותה.

שאלתי אות דני מהיכן לדעתו  הלחץ הבלתי נגמר הזה לעבודה וכסף?, דני נתן לזה הסבר מחייו כילד בקיבוץ שיתופי, שאין אורח חיי קיבוץ כזה יכולת לצבור ולחסוך לעצמך ממון ורכוש, ושהוא החליט שלא יהיה תלוי באף אחד, ולכן הוא מעביד את עצמו ככל שרק יכול. בהחלט הסבר סביר וגם די נכון, רק שדני לא מודע לכך, שגם אם היה נולד למשפחה עשירה, עדיין היה בוער בו הרצון להצליח כלכלית. הוא טיפוס כזה, וזה חזק ממנו. כאשר פתחנו את "התיק" שדני תיאר ושאלתי מספר שאלות שהוסיפו עוד פרטים, הבנו שאם דני לא ילמד לשים לעצמו גבולות, וזה ה"שיעור שלו"!, הוא "יעבוד את עצמו לדעת,, אם אפשר לומר. המדהים היה, שחגית שבאמת מכירה אותו טוב, הופתעה לחלוטין מכמות המידע שדני ואני סיפקנו לחלל האוויר, ולאחר שעיכלה הדברים התחילה לבכות. לדבריה זה היה כל כך נכון ואמיתי, שכעסה על עצמה שבאה לדני בטענות, ועכשיו היא מבינה הרבה דברים על דני בצורה הרבה יותר נכונה, ומצטערת ששפטה אותו בצורה כזו.

לאחר שבוע ראיתי זוג אחר לחלוטין. מסתבר שהשניים ביקשו מההורים לשמור על הילדים ויצאו לסוף שבוע לבד כדי להיות יחד. ביחד הם שיתפו ודיברו אחד עם השני – על השני, וכל אח מהם שימש ראי לבן זוגו, וכך חקרו אחד את ה"תיק" של השני. הם יצאו עם הרבה תובנות, והכרות נכונה ומעמיקה יותר, והחשוב מכל, עם מספר החלטות משותפות, כשהבקשה שלהם ממני, להוות תומך ומכוון איך לעמוד בהחלטות שלהם.

לכל אחד מאתנו יש "תיק" המכוון אותנו ולפעמים די שולט בנו מבלי שנהיה מודעים לכך. השתדלו להיות אמיתיים עם בני הזוג, אלה האנשים הכי קרובים אליכם, והכי מכירם אתכם. עזרו להם לעזור לכם, ושתפו אותם ב"תיקים" שאתם סוחבים. תתפלאו לשמוע מה תוציאו כשתתחילו לדבר. יותר מכך, תופתעו לראות איזו קירבה זה ייצור בניכם. בהצלחה

איל שריג - אמון בקשר  - 052-8345453
emoonbakesher@gmail.com 
www.emoonbakesher.co.il

מתנהלקבלת המדריך לזוגיות נכונה לחצו כאן

 

                           

 

                  

תגובה למאמר

חדש באתר
בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי -- לזוגות שלאחד מבני הזוג יש עסק

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר שתיים כספרה:
אני בפייסבוק