פרק ב' – לאן

היום יותר ויותר יש זוגות החיים בזוגיות שנייה, פרק-ב, ואפילו פרקי ג,ד.

באקדמיה משפחות אלו, שיש להן ילדים, נקראות "משפחה מורכבת", בגלל ההרכב האנושי המיוחד, של בני זוג המגיעים עם ילדים מפרק-א, שלא לדבר על קרובי משפחה שנשארים וחברים.

אני יכול להעיד מניסיון אישי, עם הילדים שלי, שלה ושלנו, כי אכן זו מערכת יחסים מורכבת, המצריכה הרבה הרבה תשומת לב וטיפוח. הרבה יותר מזוגיות פרק-א, ולכן אני קורא לה, "שפת ה-ב" כי זו שפה שונה לחלוטין מהזוגיות הראשונה שהייתה לנו

מי שחווה או ליווה מהלך הפירוד מנישואים ראשונים, מכיר את הכאב, אכזבה והקושי של פירוק מערכת זוגית, הפרדת ילדים מהורה והתיאומים הבלתי נגמרים בהמשך הדרך.

אני פוגש זוגות כאלו אצלי בקליניקה, ויודע בדיוק על מה הם מדברים.

אז אם חוויתם זאת בגוף ראשון, או בלווי קרובים לכם, הנכם יודעים כמה הנושא מורכב, מעיק ודורש לא מעט תעצומות נפש. כאשר מסתיימת הדרמה של הגירושין, מתחילים לחשוב – מה עכשיו, איך מתארגנים, בקיצור, פרק-ב' לאן?.

מתחילים להתארגן ולבנות חיים חדשים. החיים מתחלקים לימים עם הילדים והימים ללא הילדים. עם הזמן מצטרפ/ת בן/ת זוג. אדם ששוב יחבק, יאהב, יבין, יתמוך, יריב אתנו אבל בעקר, שלא נהיה לבד. מה לעשות, אחרי הכל אנו עובדים לפי אינסטיק של הטבע, זוגיות, דור המשך.

כאן מתחילה מערכת יחסים מורכבת, לא פשוטה, שבמקרה הטוב מסתיימת בהקמת תא משפחתי חדש, במקרה הפחות טוב אנו מתחילים לצאת ולחפש בן ובת זוג, שוב ושוב. הנפש לאט לאט תוהה – בשביל מה?, לאן ואיך משיכים מכאן?.

והנה הגיעו בני הזוג המיוחלים,  מצאנו "את הנפש התאומה" כפי שאמרו לי לאחרונה בני זוג, ולאחר תקופה רומנטית וסוערת החלטנו לאחד משפחות. כולנו מרוצים ולאחר מאמץ רב והמון אהבה – זה קורה. ו....... חולף לו הזמן ונכנסת השגרה לחיים, ומתחילים החשבונות, והלחצים מהאקס שלי והאקס שלך, ולהסיע את הילדים, ועכשיו הילדים הגיעו ורוצים להיות אתם – רגשי אשמה כבר אמרנו?, בקיצור מערכת רגשות, צרכים ולחצים ענקית,ומה עושים? לן לוקחים את החיים בפרק-ב'?

אז זהו, שאין תשובה אחת, כל זוג והמורכבות שלו. מה שחשוב לדעת, שאתם לא לבד, לפניכם ואחריכם יהיו משפחות מורכבות, וניתן למצוא איזון והרמוניה, זה דורש התחשבות, דיבור בין בני הזוג והילדים, וכל הזמן לחשוב ולהיות רגיש לחיים בתוך המשפחה החדשה. אז פרק-ב' לאן?, אתם קובעים, יכולים להיעזר במשפחה, חברים, זוגות שעברו זאת לפניכם, אבל בעיקר היעזרו אחד בשני. כאן טמון הסוד הגדול. שיתוף, הקשבה והכלה. בהצלחה

איל שריג - אמון בקשר  - 052-8345453
emoonbakesher@gmail.com 
www.emoonbakesher.co.il

 

מתנה: המדריך לזוגיות שנייה נכונה לחץ כאן

Strong, Married, Wedding, Couples

 

תגובה למאמר

חדש באתר
בדף הפייסבוק ביקרתם?

מוזמנים לעקוב אחרי הפירסומים שלי בדף העסקי: 

חדש - לליזר זוגי

לייזר זוגי

פגישה זוגית חד-פעמית המאבחנת בעזרת איל שריג, מטפל זוגי בכיר ואורנה עמיקם מומחית לאבחון עם קלפים, לגבי כל משבר או נושא המעסיק אתכם כזוג ואינכם מוצאים לו פתרון.

כפגישה ממוקדת של כשעתיים, נייעץ ונכוון אתכם איך נכון לפתור את הנושא, ומה נכון לכם כזוג לעשות כדי למנוע משבר דומים בעתיד

קבלת המדריך לזוגיות פרק- א חינם

לחצו כאן לקבל את המדריך לזוגיות בחינם. 

קבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם

לקבלת המדריך לזוגיות שנייה חינם - לחץ כאן

קבלו מדריך זוגי זה עסקי -- לזוגות שלאחד מבני הזוג יש עסק

לחצו כאן כדי לקבל חינם את מדריך זוגי זה עסקי

שלח לי דואר
למניעת ספאם נא לכתוב את המספר אפס כספרה:
אני בפייסבוק