עלייה של 5% בזוגות גרושים

גרושים

"עלייה של 5% במספר הזוגות המגרשים". (מעריב יוני 2019)

מה קרה לנו? אני לא רוצה להיכנס לסיבות לעלייה בגרושים. יכול רק לומר ממה ששומע אצלי בקליניקה, שמדובר ברוב המקרים על עייפות, חוסר הבנה, תקשורת שעם השנים הולכת ויורדת, ואם לסכם כמו שאמרה לי לקוחה פעם – " החיים עמוסים והלכנו לאיבוד בין עיקר לטפל". אז מה עושים כדי לשמור על הגחלת ומה עושים אלו שהתגרשו?,

הפעם נדבר על שמירת הגחלת והמאמר הבא, ידבר על המתגרשים.

תראו, אין כאן סודות גדולים, "הוראות הפעלה" די פשוטים. רגע לפני הוראות ההפעלה מבקש שתזכרו איך הייתה התקשורת שלכם כשהכרתם, בשלבים שבחרתם להתחתן?.

קחו רגע זמן, והעלו בראש איך זה היה………………………………..

נכון, דיברתם, התייעצתם, התחבקתם, שיתפתם, הייתם אחד בשביל השני. מה קרה שזה נעלם?, הרי אנחנו אותם אנשים. מה שקרה, הוא בדיוק מה שהגדירה הלקוחה שלי. נכנסתם למעגל החיים וכל אחד מכם נמשך לקריירה שלו, הגיעו ברוך השם הילדים וחלק אם לא רוב האינטימיות נעלם, נהייתם טרודים יותר ממיילים, באינטרנט ובכל מה שמסביב ולא זכרתם להפריד בין עיקר לטפל. בנוסף התבגרתם, קצת שינתם טעמים והרגלי חיים וכך גם בני הזוג שלכם. פתאום הרמת ראש, ושאלתם מי זה., מי זו?

אז הבשורה הטובה, אתם לא לבד, וזו היום "מגפה" של העולם המודרני, הבשורה הפחות טובה, שלא שמתם לב לזה עד ש……

ועכשיו ל"הוראות ההפעלה " . שבו יחד, פתחו יומנים וקבעו לכם "זמן –זהב". זה הזמן של שניכם. אין ילדים, אין מיילים, אין טלפונים. אתם עם עצמכם. פעם ידעתם להשתיק רעשי רקע, גם היום תצליחו. זה הזמן שאתם משתפים, נוגעים אחד בשני, מתייעצים, מספרים, וסתם נמצאים יחד. זו יכולה להיות שעה, וזה יכול כל אורך זמן שתבחרו. זה בקבוע כל שבוע. בסופי שבוע מתנתקים מהבית ויוצאים עם הילדים לטיול עם ברגל ועם ברכב. חוויה משפחתית. האמינו לי, זה מה שהם יזכרו ולא עוד שלב במשחק כזה או אחר.

פעם בזמן, פנקו עצמכם וצאו ללילה או יותר. פשוט להחזיר לעצמכם את הקרבה, האהבה, האכפתיות אחד לשני.

אין כאן הוראות מורכבות, חשוב לעשות ולהתמיד. מריבות/ויכוחים – תמיד יהיו, השאלה אם הם על קרקע יציבה או משמשים טריגר לפרידה.

אולי יעניין אותך גם

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן