איל שריג

איל שריג

היי, איל שריג נעים להכיר 😀

אני עוסק שנים רבות בתחומי הזוגיות השונים: זוגות במשבר, זוגות פרק-ב, וזוגות שלאחד מהם  יש עסק. התחום האחרון, זוגות שלאחד מהם עסק, הוא מעניין ומרתק בפני עצמו. לא פעם יש תחרות בין הזוגיות האנושית ל"זוגיות העסקית". כבוגר תואר שני במנהל עסקים, ייעוץ זוגי, גישור  ואימון אני מאוד אוהב לשלב בין שני התחומים של עסק והשתלבותו במארג הזוגי.

מי אני  – איל שריג. אני חי בזוגיות שנייה כ-30 שנה. עם הילדים שלה, שלי ושלנו.. סה"כ יש לנו ארבעה ילדים וכרגע 2 נכדים. בהכשרה האקדמית שלי אני מוסמך במנהל עסקים, ולאחר מכן עברתי הכשרה ארוכה של ייעוץ זוגי ועברתי הרבה קורסים והשתלמויות בנושאי זוגיות ותקשורת עם אנשים.
אני חבר קיבוץ יגור, סמוך לחיפה, ועוסק בניהול, מעבר לייעוץ הזוגי.

כשאני בוחן מעל 15 שנים של ליווי, תמיכה וייעוץ לזוגות ויחדים, אני מרגיש סיפוק גדול וגאווה בלקוחותי שעם חלקם אני בקשר, על היישום של הדברים שהחליטו איתי ושומרים עליהם עד היום.

כאדם שנכנס לזוגיות שנייה, מבלי שום הכנה לפני כ-30 שנה, ולמד עם זוגתו מה זו זוגיות שנייה עם ילדים. איך מדברים בזוגיות כזו, (אני קורא לזה "שפת ה-ב"), אני מלווה הרבה מאוד זוגות הנמצאים בשלבים שונים בתוך זוגיות שנייה עם ילדים.

זו זוגיות מורכבת יותר מהזוגיות הראשונה, ויחד עם זאת, כשלומדים "לדבר ולחיות" אותה, היא כייפית ומפתחת הרבה צדדים אנושיים בכל אחד מבני המשפחה. כמי שעוסק עד היום בניהול ובא במגע יום יומי עם אנשים, תחום הייעוץ – ליווי הזוגי הוא מעניין מרתק ומאתגר.

אם יש משהו משותף לרוב לקוחותי, אני יכול לומר בבטחה כי המשותף לכו-לם. היא התקשורת הזוגית. התקשורת הזוגית בנויה ממספר רבדים וכמעט אין סוף צורות. כשאנו מכירים, תקופת החיזור ובהתחלת ההתמסדות אנו כל הזמן מתקשרים, אם בדיבור, בכתיבה, במגע יד כזה או אחר. אנחנו לפעמים רוכשים מתנות, ושפת הגוף מדברת כל הזמן. החיים עושים את שלהם, ולא לאט עוצמת התקשורת יורדת, ואתה לאט לאט יורדת רמת התקשורת הזוגית. ברגע שהפסקנו לשתף, לדבר, לשמור על רגעי היחד – בארבע עיניים, שם מתחילה התקשורת להתדרדר, ולפעמים מסתיימת באי אמון אחד בשני.

האמון שהתפתח בין בני הזוג מתחילת הקשר, הוא זה שהביא אותנו להתאהב ולחיות יחד. זוכרים כמה דיברתם ושיתפתם אחד את השני לפני החתונה?, כמה סמכתם על ייעוץ שלה או שלו, גם אם זה נגד את דעת ההורים?. ברור לכולנו שזה לא יכול להימשך בעוצמה כזו לאורך כל החיים.

יחד עם זאת אני תמיד אומר, בין שחור ללבן יש אין סוף גווני אפור, וכאן באה לביטוי התקשורת הזוגית. היא יכולה להיות צמודה מלאה ולתקופה מסוימת ואחר כך חלשה יותר. אך כל עוד נשמר את תרבות השיח והכבוד ההדדי יש מקום לשקם את התקשורת ולחזק את הקשר הזוגי.

התקשורת הזוגית

התקשורת בכלל והתקשורת הזוגית בפרט מורכבת מהרבה צורות ורבדים והיא הבסיס לצמיחה וההתפתחות האישית והזוגית שלנו. כשאנו מסתכלים על הטבע, רואים כי הכל מתקשר עם הכל. ללא תקשורת, כלום לא יזוז ויתפתח. כבני אדם, אנו בתקשורת מרגע שהזרע מתחבר ומתקשר עם ביצית. כך שהתקשורת לסוגיה היא חלק מאתנו. כאנשים בוגרים לכל אחד מאתנו יכולת דיבור וביטוי שונה, יחד עם זאת מגוון צורות התקשורות רחב מאוד. משפה, ריח, שפת גוף, טון דיבור, יחס.

כבן זוג ואבא וסבא, אני רואה כל פעם מחדש את חשיבות איכות התקשורת. דרך אגב, חשוב להבין שזה נכון לנו בכל מקום. עבודה, חברים, משפחה, טיולים. אני רואה אצל זוגות שאני מלווה את סגנון התקשורת שלהם. "תקשיב איל – אמרה לי לקוחה. הוא לא צריך לומר לי כלום. הוא נכנס הביתה ואני יודעת מה עבר עליו…". או ".. איל, אני מבין על מה אתה מדבר – אמר לי לקוח לפני כחודש – אני מרק שומע את הטון שלה בטלפון ואני מייד יודע מה עבר עליה…". אנחנו מפתחים הכרות מעמיקה עם בני הזוג שלנו, יחד עם זאת, חשוב לא "להבין מה עליה", אלא גם לשאול לשלומה, להציע תמיכה, כוס קפה בשקט כשנפגש. לא פעם הכימיה וההכרות המעמיקה את בני הזוג מונעת מאתנו לפתח שיחה עמוקה יותר. התקשורת הזוגית ביא עמוד השדרה של הזוגיות. אתה אנו מתרוממים ובלעדיה אנו נופלים. אני רואה בקליניקה כל פעם מחדש. יש זוגות שקשה לדובב אותם או אחד מהם, אך כשמישהו מהם מחליט לשתף, לדבר, כל המפגש משתנה ובעקבותיו גם התוצאות. אם יש טיפ אחד חשוב שאני יכול לומר לכם, השקיעו בתקשורת הזוגית. סמנו יחד ביומנים פעם בשבוע שאתם יוצאים יחד, ללא ילדים, ללא חברים ובני משפחה. רק אתם. לכו/סעו למקומות שאתם אוהבים. דברו, שתפו, תשאלו שאלות אחד את השני.

זה זמן האיכות שלכם. נצלו אותו לספר, לשתף, להתלבט יחד. קבלו בו החלטות. כך יוצקים תוכן חיובי לתקשורת הזוגית ובעבותיה לאיכות הקשר הזוגי. 

מוזמנים להתקשר או לכתוב במייל או בווטצאפ – שאלות, מחשבות ואשמח לענות.  להתראות. איל שריג

לקוחות מספרים

היי הגענו אלייך לפני שנה, לאחר שראינו את האתר שלך, המלא בחומרי הדרכה, טיפים והסברים, ולאחר השיחה שלך עם גדי החלטנו להגיע מהמרכז אלייך ליגור, ומאז אתה מלווה אותנו. כמו שאמרת בהתחלה "שפת ה-ב" היא לא קלה, ובזכותך אנחנו לומדים לחיות יחד, לאחד משפחות והתנהלות נכונה של כספים. תודה על נתינה אין סופית, אכפתיות גדולה.

גדי ושרי

תודה, תודה, תודה הכירו לנו אותך חברים שחנכת. ביקשו לא לומר כלום, רש שנסכים להיפגש, וכך היה. השארת רושם גדול בפגישה, אדם של אמון, ידע, והצעת המחיר הייתה מנוסחת בהכי מקצועיות שאפשר למצוא, וראינו כמה. אתה אתנו כבר חצי שנה, העסק הוקם, עובד ומרוויח יפה מאוד. אתה יושב לנו בוורידים, לא מוותר מחד, ועדין מאידך. רק יכולים להמליץ בחום לכל מי שיש לו עסקים ורוצה לנצח, זה האיש באהבה רבה.

משפחת נאות

הגענו לאיל לאחר תקופה קשה שכמעט הביאה אותנו לגירושין. ניסינו מספר מטפלים זוגיים במהלך התקופה המורכבת, והרגשנו שאנו מבזבזים את כספנו ללא כל שינוי. גישתו של איל הייתה שונה, מרעננת ואפקטיבית, בכל שלא כללה הקשבה רק הקשבה פאסיבית מצד המטפל, אלא דו-שיח ששילב תובנות והשקפות, מבט שונות משלושת הצדדים. כל אחד מאתנו עבר מסע יחד ולחוד. היום היחסים במקום הרבה יותר טוב. אנו מבקשים להמליץ בחום ואהבה לכל הזוגות שעוברים תקופה קשה וזקוקים לתמיכה. אוהבים

משה וזמירה

איל הוא היועץ העסקי שלי, וכשהחלטתי לצאת במיזם חדש כמאמנת, היה ברור לי שצריכה ליווי איכותי, והיה ברור לי שזה איל. הייחוד של איל הוא מעבר לאדם שבו, הוא הידע וההבנות בתחום האישי-משפחתי בשילוב ידע מעמיק בעסקים, לכן ממליצה בחום, לכל מי שנמצא בצומת דומה לשלי, לא להסס ולקבוע פגישה עם איל

רונית, חיפה

את אייל אני מכירה כבר קרוב לעשור, נפגשנו במקומות שונים על הרצף במשך השנים , תמיד היה שם עבורי. היום כקולגה אני מעידה על אייל , שיכולותיו המופלאות באבחון הבעיה ומציאת הפתרון, יחד עם הכישרון ליחסי אנוש, אכפתיות והתחברות מהלב, מביאות להתפתחות מואצת והשגת המטרות באופן מהיר ללקוחותיו. במשך השנים רכש אייל ידע רב והכשרתו מגוונת ונשענת על ניסיון רב ואינטואיציה מדויקת. גם באימון אישי, גם בייעוץ עסקי, וגם בתחום הזוגיות מחולל אייל נפלאות. כל מי שמכיר אותו וחווה אותו מרגיש בקסם.

איילת.

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן