טיפים לזוגיות נכונה יותר

טיפים לזוגיות נכונה יותר

ריכזתי טיפים שעלו ממקרים שונים ואמיתיים שליוותי בקליניקה, וחשבתי שהם יכולים לעזור לעוד אנשים.

העסק גדל?

קיבלתם הזמנה גדולה, העסק דורש את נוכחותכם יותר. ראשית, מברוק על ההצלחה. שנית, עדכנו את בני הזוג בכל ההזמנה ומה זה דורש. חשוב שיבינו מדוע אתם נעדרים יותר בזמן הקרוב. זה גם הזמן לקבוע משהו שלכם אחרי תקופת הלחץ.

הילדים מגיעים?

הילדים שלך צריכים להגיע, תכנן עם זוגתך מה והיכן תעשה אתם. מאוד מפתה להיות לבד , רק וודא שהמשפחה הקיימת לא מרגישה מקופחת

מי אשם?

היה לכם ויכוח, אל תחפשו מי אשם, או מי צודק, חשבו מה קרה שהגענו לוויכוח כזה. קחו אחריות, ודברו על מה היה ולמה. הכי חשוב מה למדתם מזה אישית וזוגית

ומה עושים עם הילדים מהנישואים הקודמים?

יש לכם ילדים ואתם מתלבטים מתי להפגיש בניהם והיכן. חשוב להיפגש במקום בו הילדים ירגישו חופשיים, טיול, מגרש משחקים, ולהיפגש רק כשאתם מרגישים שזה קשר שכנראה יימשך תקופה לפחות, אם לא לתמיד.

חוזרים עייפים מהעבודה?

הסתיים יום העבודה, אתם חוזרים הביתה, עייפים, טרודים במקרים מהעבודה, והנה אתם לפני הדלת. עצרו. הזדקפו, העלו חיוך על פניכם, העבירו את הנייד לרטט – עכשיו היכנסו הביתה. התייחסו לכל אחד ואחת בבית. תנו חיבוק, הקשיבו למה שקרה. רק אחרי כל זה, קחו לעצמכם רגע להתארגן. השתדלו בזמן שאתם ביית, להיות בבית ולא לחשוב עבודה.

העסק מתרחב, צריך להשקיע כסף. מהיכן לוקחים? מה הסיכון?

שתפו את בני הזוג, זכרו שעתיד העסק תלוי בכם, אבל כנראה גם עתיד המשפחה תלוי בהחלטה זו. אני יודע שזה לפעמים נראה הזוי, מה הוא או היא מבינים בעסק שלי. הם אולי לא, אבל ההשקעה הזו מרחפת גם עליהם.

אתם חושבים למסד את הקשר. מה עושים בנושא הכספי?

אם אתם מתחילים לחשוב, זה הזמן להזמין אותם לעסק, לספר להם כמו למשקיע פוטנציאלי מה זה העסק, מה מיוחד בו. ככל שהם יותר יבינו, כך יפרגנו יותר, ותתפלאו, גם יביאו לקוחות.

מה עם האקס?

לא פעם אני שומע על ה-X. זה מופיע בהרבה צורות, בד"כ שליליות. חשוב לדבר על בני הזוג לשעבר, ולגבש יחד, אסטרטגיה מה ואיך עונים, אם עונים, איך מתנהגים. שתפו וגבו איש את רעהו

הכל מתחיל ומסתיים בתקשורת בנינו

דברו ברור אל בני הזוג, אל תמלמלו משהו ותלכו. ראו שאתם מקשיבים ולא עסוקים בעוד משהו במקביל. שאלו שאלות, לא תמיד צריך להתגונן. מדוע ולמה, הן שאלות לגיטימיות המאפשרות לבני הזוג לתת יותר מידע

עובדים יחד בעסק משפחתי?

חלק מאתנו עובדים יחד בעסק המשפחתי. לא תמיד חלוקת התפקידים מקבילה לחלוקה בית. דברו על ההבדלים, ראו שהם מקובלים אחד על השני. את בעיות העסק, השתדלו להשאיר בעסק, אל תכניסו הביתה. זה לפעמים קשה, אבל שומר על הזוגיות J

מה הילדים יודעים?

לא פעם יש לי ויכוח עם לקוחות. אני שואל מה הילדים יודעים?, ובד"כ התשובה – הם לא יודעים. כאן מגיע "הוויכוח". הילדים יודעים מהשלבים הראשונים שמשהו קרה. לא פעם זה עוד לפני שהפנמתם שיש משבר. הם מרגישים ורואים את הריחוק. הם שמים לב לטונים. הם מרגישים ורואים את שפת הגוף. לכן, כשיש משבר בקשר הזוגי, שתפו אותם ברמת הסבירות וביחס לגיל, וכמובן מה שהם צריכים לדעת.

ניהול כלכלי של עסק

הבית מתנהל כלכלית על חשבון אחד מקסימום שניים. בעסקים קטנים, הכסף של העסק הכסף של הבית לא פעם מתערבבים, ויוצרים מתח. הפרידו בין הכסף של העסק מהכסף של הבית, בין אם ברישום מדוייק, ובין אם ניהול חשבון נפרד.

מעגלי משפחה מתרחבים?

בפרק- ב' אנו נחשפים לעוד מעגלי משפחה. לפעמים זה עובר בקלות ולפעמים זה מעיק. חשוב לדבר ולהתחשב אחד בשני, ובמיוחד בילדים. זה לא טבעי. הילדים נחשפים לעוד "ביקורת", לעוד חשיפה. היו רגישים וגמישים במפגשים הרחבים והמורכבים.

חשבון עסקי וחשבון משפחתי?

בכל זוגיות שיש לאחד או שני בני הזוג עסק, אמורה להיות הפרדה כספית בין חשבון העסק לחשבון המשפחה. לא תמיד זה קורה, וברגעי משבר, מועבר כסף משפחתי לטובת העסק, לפעמים ללא ידיעת בני הזוג. חשוב להיות בקשר זוגי חזק ותומרך, כדי שיהיה ניתן לדבר ולחשוב יחד איך להשתמש בכספי המשפחה לטובת העסק

זוגיות נכונה

אולי יעניין אותך גם

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן