פתיחות בזוגיות שנייה

פתיחות זוגיות שנייה

מי מאתנו שעבר את טלטלת הגרושים, לאחר כל משבר האמון עם בן או בת הזוג בתחילת הדרך מבולבל. לא תמיד אנחנו יודעים מה נרצה עכשיו. בהתחלה זה – שקט. שקט מהמריבות, לפעמים שקרים, ויכוחים. שקט
לאחר שעוברת תקופה ואנחנו מתרגלים לסטטוס גרוש/ה מתחיל גם הצורך הטבעי לחזור ולחשוב ולבדוק זוגיות שנייה. כאן באה הפתיחות. מי שחושב/ת שמה שהיה הוא שיהיה, לא מבין מה מחכה לו, ועדיף שבשלב זה יישאר לבד, ולו רק כדי למנוע אכזבות אישיות.


שלב ראשון לאחר הפרידה ממליץ, גם מניסיון אישי, לעשות לעצמנו תהליך הבראה, תהליך בדיקה, תהליך בו נבין באמת מה קרה. לא כדי לחפש אשם או אשמה, אלא כדי להבין מה השתבש בדרך, מה אני רוצה עכשיו מזוגיות חדשה. (עדיף לעשות זאת בעל/ת מקצוע), חשוב להבין, אנחנו כבר יותר מבוגרים, בוגרים. עם ילדים ועבודה. מנוסים בזוגיות ורואים את כל החיים קדימה אחרת מהצורה והמחשבה שהיינו בעבר כרווקים. חשוב מאוד להכין עצמנו מחדש לחיים חדשים, נכונים ובריאים יותר.


כאן צריך להביא פתיחות. פתיחות אישית לעצמי. מה אני באמת מחפש/ת. האם בכלל זוגיות צמודה, באותו בית מתאימה לי?. כיום יש יותר ויותר זוגות בפרק-ב שמעדיפים לגור בנפרד ולהיפגש פעמיים, שלו בשבוע.
האם ארצה עוד ילדים משותפים?. נכון, תלוי גם בגיל שלכם. זה נושא שכבר פגשתי בגילאים מאוחרים יותר ודיברו על אימוץ!.


לכן נושא הפתיחות שלי עם עצמי היא קריטית
אנסה להסביר זאת בצורה שונה. אחרי כל המשבר והשבר, בסוף עברנו טלטלה גדולה מאוד. אנחנו בדרך כלל לא האנשים שהיינו לפני בהרבה מובנים. תמימות, אמון, לא פעם מצב כלכלי שונה, נחשפנו לצד לא נעים של החיים. ראינו מי באמת חבר/ה שלנו, מי במשפחה הכיל אותנו. אנו אחרים. זה דומה וזהה לכל אדם המגיע לתהליך ליווי/אימון אישי ואומר, אני בצומת דרכים עם עצמי אני תקוע. תעזור לי למצוא את הנתיב הנכון עבורי. תמיד, אבל תמיד, בכל דלת שנסגרת, נפתח חלון הזדמנויות אחר. לכן, אל תרוצו מהר לזוגיות קבועה חדשה. כן, צאו לבלות, להכיר, לחיות, ובמקביל תנו לעצמכם את המתנה הגדולה ביותר, מה אני באמת באמת רוצה עכשיו. לא לפחד מתגובות של הקרובים לכם, "השתגעת?, מה קרה לך?" קיבלנו מכה בפרצוף ובמקביל קיבלנו הזדמנות לראות ולתכנן את החיים שלנו מחדש בגיל בוגר ומנוסה יותר. בהצלחה!!

אולי יעניין אותך גם

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן