"זכרונות מהעבר"

זכרונות מהעבר

"… לפני 15 שנה השארת אותי לבד עם הילדים …." משפטים דומים אני שומע לאורך השנים מזוגות, שברגע של משבר, פותחים חשבון על דברים מהעבר הקרוב והרחוק כאחד.

ברורה לי לגמרי התחושה, הסיטואציה, המעניין הוא, שבדרך כלל, בן/ת הזוג ה"מחושבן" לא זוכר, ובטח לא ראה זאת בעוצמות כאלו.

בואו נבין מה קרה כאן. זוגיות היא דבר מורכב, לא קל, ובטח היום בעידן המודרני, העומס על ההורים, בני הזוג, הוא גדול מאוד. מרגע היותנו יחד, ובמיוחד כאשר מגיעים הילדים, כל המערכת הזוגית והתקשורת הזוגית משתנים. הנשים שמות לב באופן טבעי לילדים, זה טבעי, נכון ומחוייב המציאות/הטבע. הגברים בחלקם נרתמים ומנסים להיות מעורבים מה יותר, ולראות במסע המשפחתי משהו משותף, ויש גברים, שאינם יכולים, מבינים או רוצים להיות מעורבים, או נגדיר זאת, מה פחות, ובמקביל מתחילים לנטור לנשים על כך שהם לא המרכז יותר, אלא הילד/ים. מכאן יש אין ספור התנהגויות וצבירת "חשבונות" אישיים, משני בני הזוג.

לאחרונה התחיל לעבוד איתי זוג הנמצא במשבר, הם החליטו לפני הגעתם אלי להפריד כוחות זמנית, ובשיח הראשון כבר עלו כאבים מהעבר הרחוק. הכעס, העלבון יצאו כאילו זה קרה אתמול.

כשאדם צובר וצובר כעסים ועלבונות לאורך שנים, הדבר מעצים עצמו, בדומה לשמרים הטופחים עוד ועוד, עד שלא מטפלים בהם. מכאן אני מבקש להעביר מסר. אנחנו הזוגות חייבים, באמת חייבים, למצוא זמני איכות כדי לדבר על דברים, ובטח ובטח, כאשר נכנסים לריב, להסתגרות, חובה למצוא מה יותר מהר את תעצומות הנפש, ולדבר על מה שקרה ובמיוחד למה. תתפלאו, שבחלק מהמקרים כל אחד מבני הזוג, רואה וחווה משהו שונה לחלוטין, או יותר נכון, מפרש התנהגות השני בצורה שונה לחלוטין, וכאן שורש העניין. אנו מפרשים לעצמנו מה שנראה לנו, לא מדברים, רק כועסים יותר ויותר, במקום לתת למשבר, ריב לעבור ולמחרת גג כעבור יומיים, לומר, חייבים לדבר על זה. וכשמתיישבים לדבר, תקשיבו. כלומר, קחו אויר והקשיבו, הכניסו פנימה מה בן/ת בני הזוג אומר/ת. לא לשפוט אם זה נכון או לא. זה קשה. אני יודע. אך זו החוויה של בני הזוג שלכם, סובייקטיבי, נכון. עכשיו כשכל אחד מכם מבין מה השני חווה ופירש, אפשר להתחיל לגשר ולהתקרב מחדש. אחרת, זה ייצא בעוד שנים על ויכוח טיפשי לחלוטין. בהצלחה.

אולי יעניין אותך גם

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן