זוגיות פרק ב

זוגיות פרק ב, או זוגיות שנייה עם או בלי ילדים או בשפתנו – פרק ב. היא זוגיות מורכבת, מלאת אתגרים.

זוגיות שהסטטיסטיקה לא נותנת לה הרבה סיכויי לאורך שנים, (כ- 70% נפרדים בין 3-5 שנים ראשונות!), ובכל זאת יש מאות ואלפי זוגות שנפרדים ומנסים באופן טבעי להקים שוב משפחה.

דוגמא לזוג כזה, היא דורית ואני שבשנת 2021 נמצאים יחד 30 שנה עם הילדים שלי, שלה ושלנו. דרך ארוכה ומורכבת עברנו במיוחד בשנים הראשונות, זוכרים את הסטטיסטיקה?, אז אנחנו בזוגיות פרק ב עם ילדים וכבר עם נכדים

מה שהביא אותי למקצוע "יועץ זוגי" הם זוגות שראו אותנו ושאלו אם אפשר לקבל ייעוץ זוגי, איך לחיות ביחד, לא רק בפרק-ב אלא גם בזוגיות הראשונה. לאט לאט הבנתי שיש לי מה לתרום ולתת בתחום והתמסרתי ללימודים, הנמשכים עד היום וכמובן לייעוץ הזוגי, כמקצוע שני, מעבר לעיסוקיי כמנהל ויועץ עסקי. 

עם השנים למדתי להבין עד כמה מורכב הטיפול הזוגי ויותר מכך, כמה אחריות מוטלת עליי כמטפל זוגי ואישי, כאדם, כבעל מקצוע. אני תמיד נזכר במצב שלי כשהיינו במשבר הזוגי לפני הפרידה, ולכן אופי העבודה לי עם זוגות במשבר זוגי קצת שונה.

אני נמצא עבור הזוגות יחד וכל אחד מבני הזוג לחוד 24/7 אם יש צורך. לא פעם יוזם דיבור או התכתבות בין מפגש למפגש ומשתדל להישאר בקשר רחוק עם זוגות לאורך שנים, כדי שירגישו נוח לשאול שאלה, או להתייעץ.

זוגיות פרק ב, היא פרק חדש בחיים ומניסיוני גם כוללת שפה אחרת לחלוטים מהנישואים הראשונים, ואני קורא לזה "שפת ה-ב". כן, לא השיר, אלא מהחיים.

דוגמאות – בבקשה: 

פסח – בפרק א הוויכוח הוא למי הולכים ומה להביא. בפרק-ב אצל מי הילדים בחג, ואיך מתחלקים בזמני החופש

ביקורים – מכירים דבר כזה מפרק-א?, וודאי שלא. בזוגיות פרק ב, יש הסכם בו מפורט אצל מי הילדים מתי וכמה.. נראה לכם טבעי?, הבאנו ילדים כדי שיגידו לנו מתי מותר לנו לראות אותם?

כסף – בפרק-א הוויכוח איך לא להוציא יותר מי מה שמרווחיים ומי מבזבז יותר. בפרק ב, יש הסכם מזונות, יש חובה לשלם, יש הוצאות שונות לחלוטין, כולל פעמיים מתנו ביום הולדת, חגים, כל הורה לחוד

וכך זה ממשיך וממשיך, ולכן אני קורא לזה "שפת ה-ב". 

הזוגיות פרק ב מלאה עם משברים. אם חשבנו בפרק-א שיש הרבה מריבות ולכן בסוף נפרדנו, כאן, בזוגיות פרק ב הסיבות לוויכוחים ומריבות כמעט אין סופיות.

מניסיון אישי ושל הרבה מאוד זוגות יש בדרך כלל 2 סיבות עיקריות. ילדים וכסף. אסביר כמובן שאין לי כלום נגד ילדים, נהפוך הוא, אני תמיד אומר שאני במקצוע "ייעוץ זוגי", בגלל הילדים. 

לנסות לחסוך להם משברים, כאבים וחיים מורכבים. יחד עם זאת, בזוגיות פרק ב, או פרק-ב, "שפת ה-ב" באה לביטוי. בוויכוחים, "מתי הילדים שלך מגיעים לביקור?", הם תמיד רבים עם הילדים שלי". "אתה בכלל לא סופר אותנו כשהילדים שלך מגיעים". "מה – שוב הגרושה שלך מתערבת וחוקרת את הילדים מה היה כאן". "כל פעם שהילדים שלך חוזרים מאבא שלהם, הם מתעלמים ממני ולא מקשיבים לי". "שוב הגרוש שלך לא שילם מזונות – מה אני הממן של הילדים שלו?", ועוד ועוד משפטים שאני שומע לאורך השנים בקליניקות ביגור ובתל-אביב. 

כל אלו מביאים לריב, התרחקות של בני הזוג אחד מהשני, ולא פעם כך אנו ממאיסים עצמנו על בני הזוג ומחליטים להיפרד, על אחד עם ילדיו ושרק יהיה שקט. 

כסף – במקרה של כסף הטיפול הזוגי, הייעוץ הזוגי הולך על קו תפר עדין מאוד. במקרים של זוגות שהפער הכלכלי בניהם גדול, יש לא פעם חשדנות ולכאורה תחושת ניצול מבן/ת הזוג עם הכסף, או מצד המשפחה המעוררת כל הזמן טענות וחשדנות. זה בכלל אסון.

ובמקרים אחרים זה החישוב איך לחלק את ההוצאות, עם הילדים שלה, שלו ואם יש שלהם. איך נכנסים המזונות להתחשבנות, כן- לא?. לפתוח חשבון משותף, או לא. הרבה שאלות והתלבטויות המעוררות אמוציות שרק כסף יודע לעורר.

אם אצל הילדים אנחנו סובייקטיביים, כי אלו הילדים שלנו וקודם אנו מגנים עליהם, הרי לכסף אין ריח ודמות, ובכל זאת הוא מנהל אותנו כל יום. 

כל אלו ועוד מראים לנו כי התמודדות עם משברים בזוגיות פרק ב הם רבים מאוד, לא פעם תכופים וסמוכים אחד לשני, כשתמיד, אבל תמיד, ברקע בראש רצות ההשוואות לזוגיות הראשונה מול הזוגיות פרק ב, או שאלות כמו "למה הייתי צריך/ה את הגירושים אם אני עכשיו כאן?

אחרי שכתבתי ואמרתי כל כך הרבה, מבקש להציע לכם, אם אתם כאן וקראתם הכל, יש כנראה סיבה. הרימו טלפון 0528-345453 או כתבו ווטצאפ, ונדבר כמה דקות . אתם כנראה חווים זוגיות במשבר, התלבטות.

אתם לא המצאתם כלום, ויש אנשים שיכולים להנמיך עבורכם את גובה הלהבות בבית, או לשים את הכעסים, כאבים בפרופורציות נכונות יותר, וכך לחסוך לכם כאבי לב, אכזבה ולתת עוד סיכוי לזוגיות פרק ב שתהיה מוצלחת ותימשך עשרות שנים כמו של דורית ושלי עם הילדים  

"שפת-ה-ב". שפה מיוחדת לנו אנשי הנישואים השניים. אני אישית עם ילדים שלי, שלה ושלנו, הרבה מאוד שנים, ומכאן הגעתי לעבודה עם זוגות בכלל וזוגות פרק-ב' במיוחד.

מזמין אותך לקרוא ולחוות את המאמרים המצורפים באתר, שנכתבו מניסיון אישי ומניסיון לקוחות.

למדריך המלא לזוגיות פרק ב לחצו כאן >

שאלות נפוצות על טיפול זוגי זוגיות פרק ב

כמי שכבר היו במשבר זוגי שהסתיים בפרידה, אתם מבינים שלא פעם ויכוחים וחילוקי דעות גולשים למקומות בהם מסתיים האמון, וזוגות פרק-ב ממהרים לחתוך ולהיפרד. כמי שנמצא 30 שנה בזוגיות שנייה, יודע כמה המרקם שברירי בשנים הראשונות, הילדים שלי, הילדים שלה, ולא פעם גם הילד שלנו. כל זה הוא סיר לחץ, ובמיוחד בזוגיות שנייה אני ממליץ לזוגות, אל תהססו. לכו לטיפול/ייעוץ – לפני שיהיה מאוחר מידי.

במקרה שלי, אני בזוגיות שנייה 30 שנה עם הילדים שלי, שלה ושלנו. מכיר את הנושא כמעט מכל היבט אפשרי. יודע כמה זה מורכב, ולא סתם אני קורא לשפה שלנו "שפת ה-ב". לכן אני מייחד יותר פגישות אישיות עם בני הזוג, כדי לרדת לעומק הבעיה, שלא פעם עוד מגיעה מפרק-א.

כלקח אישי שלי מהרבה מאוד לקוחות, אני ניפגש עם בני הזוג בין שעה לשעה וחצי, ובמקרים נדירים גם שעתיים. בין לבין ניפגש עם כל אחד מבני הזוג לחוד. כך ניתן לדבר בחופשיות, ללא סודות וללא פגיעה אחד בשני. אם צריך משהו דחוף, אני זמין 24/7 וזה כבר הוכח. לא פעם, בין המפגשים, אני שולח שאלון מסויים, או מרים טלפון לשמוע מה קורה.

אל תחכו. אתם לצערכם כבר מנוסים במשברים זוגיים. אין זמן לקוות "שזה יעבור". אם דיברתם אחד עם השני וניסיתם לדעתכם מה שניתן, והזוגיות הזו יקרה לכם, לכו לבעל/ת מקצוע טובים כדי שיגשרו ויעזרו לכם להבין מה קרה כאן. איך "מצאתי הנפש התאומה שלי", כמו ששמעתי מלקוחה, "ועכשיו אני לא מכירה את הנפש הזו" . אל תהיו שם. זה כואב. 

לקוחות מספרים

היי הגענו אלייך לפני שנה, לאחר שראינו את האתר שלך, המלא בחומרי הדרכה, טיפים והסברים, ולאחר השיחה שלך עם גדי החלטנו להגיע מהמרכז אלייך ליגור, ומאז אתה מלווה אותנו. כמו שאמרת בהתחלה "שפת ה-ב" היא לא קלה, ובזכותך אנחנו לומדים לחיות יחד, לאחד משפחות והתנהלות נכונה של כספים. תודה על נתינה אין סופית, אכפתיות גדולה.

גדי ושרי

תודה, תודה, תודה הכירו לנו אותך חברים שחנכת. ביקשו לא לומר כלום, רש שנסכים להיפגש, וכך היה. השארת רושם גדול בפגישה, אדם של אמון, ידע, והצעת המחיר הייתה מנוסחת בהכי מקצועיות שאפשר למצוא, וראינו כמה. אתה אתנו כבר חצי שנה, העסק הוקם, עובד ומרוויח יפה מאוד. אתה יושב לנו בוורידים, לא מוותר מחד, ועדין מאידך. רק יכולים להמליץ בחום לכל מי שיש לו עסקים ורוצה לנצח, זה האיש באהבה רבה.

משפחת נאות

הגענו לאיל לאחר תקופה קשה שכמעט הביאה אותנו לגירושין. ניסינו מספר מטפלים זוגיים במהלך התקופה המורכבת, והרגשנו שאנו מבזבזים את כספנו ללא כל שינוי. גישתו של איל הייתה שונה, מרעננת ואפקטיבית, בכל שלא כללה הקשבה רק הקשבה פאסיבית מצד המטפל, אלא דו-שיח ששילב תובנות והשקפות, מבט שונות משלושת הצדדים. כל אחד מאתנו עבר מסע יחד ולחוד. היום היחסים במקום הרבה יותר טוב. אנו מבקשים להמליץ בחום ואהבה לכל הזוגות שעוברים תקופה קשה וזקוקים לתמיכה. אוהבים

משה וזמירה

איל הוא היועץ העסקי שלי, וכשהחלטתי לצאת במיזם חדש כמאמנת, היה ברור לי שצריכה ליווי איכותי, והיה ברור לי שזה איל. הייחוד של איל הוא מעבר לאדם שבו, הוא הידע וההבנות בתחום האישי-משפחתי בשילוב ידע מעמיק בעסקים, לכן ממליצה בחום, לכל מי שנמצא בצומת דומה לשלי, לא להסס ולקבוע פגישה עם איל

רונית, חיפה

את אייל אני מכירה כבר קרוב לעשור, נפגשנו במקומות שונים על הרצף במשך השנים , תמיד היה שם עבורי. היום כקולגה אני מעידה על אייל , שיכולותיו המופלאות באבחון הבעיה ומציאת הפתרון, יחד עם הכישרון ליחסי אנוש, אכפתיות והתחברות מהלב, מביאות להתפתחות מואצת והשגת המטרות באופן מהיר ללקוחותיו. במשך השנים רכש אייל ידע רב והכשרתו מגוונת ונשענת על ניסיון רב ואינטואיציה מדויקת. גם באימון אישי, גם בייעוץ עסקי, וגם בתחום הזוגיות מחולל אייל נפלאות. כל מי שמכיר אותו וחווה אותו מרגיש בקסם.

איילת.

זוגיות ועסקים

היכולת שלנו להצליח לשלב זוגיות ועסק

המדריך לזוגיות ועסקים

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

המשבר לא מגדיר אותנו

היכולת שלנו להצליח בחיים, היא האמונה שלנו בעצמנו ובבני הזוג שלנו.

המדריך לזוגיות במשבר

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

זוגיות פרק ב

להצליח בזוגיות שנייה עם ילדים

המדריך לזוגיות פרק ב

לצפייה במדריך המלא מלאו את הטופס

אמון בקשר - אוזן קשבת

בימי הקורונה, כשאנחנו יותר בבית, עם הילדים, עם בני הזוג, לפעמים ללא עבודה, אנחנו חווים הרבה לחצים אישיים, זוגיים, המון חששות ופחדים.
"אמון בקשר – אוזן קשבת" מיועד ליחידים וזוגות, שרוצים לכתוב, לדבר כמה דקות, לפרוק משהו שמעיק, ולהתייעץ.
ניתן ליצור קשר במייל, ווטס-אפ, או שיחה קצרה של עד 5 דקות.

דילוג לתוכן